Alloy Vs. Ocelová kola

Vynález kola by měl být hodnocen jako jeden z největších technologických průlomů moderní doby. Již od prvních vozů z let, po moderních automobilů dnes, jsme byli svědky postupné zlepšování v automobilovém technologie, která zahrnuje vývoj kol. Jsou po všech náhradních dílů pro automobily, které berou tíhu tření a dělat auta se dají jezdit. Dobré kola poskytují stabilitu a větší kontrolu nad řízením, přičemž je schopna přijmout velké množství nákladu. Existuje mnoho možností na výběr z, pokud jde o výběr kol pro vašeho nového vozu. Dva z hlavních možností jsou ocelové a slitinová kola.

Rozdíl mezi slitiny a ocelových kol

Co nabízí strukturu a rozhodne síla faktor kol je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Když mluvíme o porovnávání oceli a kola z lehkých slitin, co jsme v podstatě rozlišuje mezi ráfku materiálů. Okraj poskytuje kolo s požadovanou pevností a stabilitou. Výběr ráfku se na tom, pokud jde o výběr auto kola. Ocelová kola jsou poměrně novým výrobkem. Podívejme se, jak se liší.

Základní rozdíly
Kola z lehkých slitin jsou primárně vyráběny z manganu a hliníku. Slitiny z hliníku, jsou nejvýhodnější. Jedním z hlavních faktorů, které zlepšuje akceleraci a přilnavost kol, kromě zlepšení energetické účinnosti, je odlehčení kola hmotnosti. Kola z lehkých slitin jsou většinou lehčí než tradiční, poskytuje významnou výhodu sportovních vozů. Ve srovnání s nimi, jejich ocel ekvivalenty vážit více. Oni byli v použití pro mnoho let. Teplo vedení prostřednictvím ocelových kol je pomalý, ve srovnání s koly z lehkých slitin, což činí jejich brzdný výkon slabší.

???
Celkově kola z lehkých slitin mají výhodu nad ocelovými koly, díky své menší hmotnosti a jejich vysokou tepelnou vodivosti míry, pokud jde o výkon. Z hlediska estetiky taky, ale skóre více. Nicméně, jedna věc, o ocelových kolech, která by neměla být ignorována, je, že jsou jednodušší na údržbu a opravy, kdy ve srovnání s koly z lehkých slitin. Nabízejí větší konstrukční pevnost, na úkor větší hmotnosti. Vzhledem k vlastní tvařitelnost oceli, ráfky jsou snadnější k opravě a dostat zpět do formy, zatímco kola z lehkých slitin opravy je nákladnější.

Náklady
Pokud uděláte porovnání nákladů, mezi slitiny a ocelovými koly, druhá je podstatně levnější. Kola z lehké slitiny jsou preferovány pro jejich vysoký výkon sílu v sportovních vozů, protože nabízejí větší manévrovatelnost a zvýšení účinnosti paliv, kromě zajištění lepší brzdící výkon.

Alu kola jsou věc jít, pokud jste po sportovních vozů. V opačném případě, ocelová kola jsou nejlepší volbou pro průměrném městě dojíždějící auta. Studie nákladů rovnice a podle vašeho rozpočtu, stejně jako požadavky, jít na ten, který je nejpohodlnější volbou.

Auto adaptéry okna opravy
Bezpečnosti vozidel
Převodovka Problémy
Car Oprava Tipy
Výfukových plynů systém
Diagnostika ječivý zvuk při akceleraci
Brzdové vedení Náhradní
Jak k nahrazení kola ABS snímač otáček
Auto Problémy
Skvělé Autopříslušenství
Jak vyčistit litá kola

Leave a Reply