Anti-lock brzdový systém

Existuje mnoho systémů, které se přidávají do auta pro předcházení dopravním nehodám a další neštěstí. Každý systém má své vlastní charakteristiky, způsob manipulace a problémy. Jeden takový systém, který je nainstalován na automobily je protiblokovací brzdový systém, který je také označován jako jen ABS obecně. Vzhledem k tomu, ABS statistiky tato technologie se ukázala vylučují mnoho dopravních nehod týkající se jiných automobily nebo pouze samotný automobil. Podíváme-li se na historii ABS, bylo nejprve vyvinut pro použití v letadlech. To bylo používáno pro letadla v roce 1950, po kterém to stalo se obyčejné v autech a motocyklech v roce 1980

Co je Anti-lock brzdový systém

To je nastavení, které je nainstalován v automobilech, které umožňují řádné automobilovou kontrolu při prudkém brzdění. Po mnoha silničních zkoušek a ověřených záznamů tohoto systému předcházení dopravním nehodám, ABS se stal standardem v automobilech vyrobených dnes. Pokud použijete brzdy náhle na auto, které není vybaveno systémem ABS, auto má tendenci se točit, a můžete ztratit kontrolu. ABS zabraňuje zablokování kol nahoru, takže vozidlo není smyk a řidič neztrácí směrové řízení. Tento systém je mnohem prospěšné v době, kdy budete muset zastavit auto náhle na kluzké vozovce pokryté vodou či sněhem.

Provozní Anti-lock brzdový systém

V konvenčních brzdových systémů, musíte k čerpání brzdy ručně avoid kola zamrznutí. Vzhledem k tomu, ABS, stačí stisknout dolů na brzdový pedál pevně. Technologie v systému bude dělat kolo odemykání a brzdění práci za vás. Při použití brzdy na autě s ABS, uslyšíte broušení nebo bzučení hluk nebo může cítit pedál třese. To jednoduše znamená, že brzdy dělají svou práci. S ne dávat velkou pozornost na brzdový pedál při panické zastávky, můžete věnovat pozornost řízení vůz na bezpečném místě.

Anti-lock Brake System Řešení problémů

Vzhledem k tomu, systém je mechanický, můžete čelit problémům. Jedna ze složek je rychlost čidla. Pokud se světlo ABS zapne, pak se pravděpodobně špinavý snímač otáček kola je problém. Je snímač je magnetická, mohlo by to přilákat kovové částice, což způsobuje signály oslabení. V této situaci, budete muset vyčistit systému sestavu. Pro správné fungování ABS, musíte změnit brzdovou kapalinu v doporučených intervalech. Pokud ABS nefunguje efektivně, nebo je předčasné vězení, může být problém lie za následek nesprávnou průměru kola. Mnoho majitelů aut změnit standardní pneumatiky se sportovním ty průměrné, což mohou být v rozporu s fungováním ABS.

Pokud máte jakékoli pochybnosti ohledně řešení problémů ABS, je doporučeno, aby se vaše vozidlo renomovaných autodílně dostat perfektní řešení. ABS je nejúčinnější, když použijete brzdy vhodným způsobem.

Bubnová Úprava
Nejlepší Concept Cars
Geometrie kol nákladů
Diagnostika ječivý zvuk při akceleraci
Průměrné auto Životnost baterie
Jak vyčistit litá kola
Jak testovat a sepnutí relé
Náklady údržba automobilů
Hybridní autobaterií
Baterie Rekondiční
Průvodce pro Car Care

Leave a Reply