Autobaterie Údržba

Autobaterie je typ dobíjecí baterie, která dodává elektrickou energii do různých složek. Základní funkcí autobaterii je k nastartování vozu. Vzhledem k tomu, je jeden z více nedílnou a zásadní autodílů, jeho údržba předpokládá velký význam. Bude pomáhat při zlepšování životnost baterie a také pomoci zbavit se problémů souvisejících zapalování.

Nesprávné fungování car klimatizace nebo jiné elektronické součástky, nízké světlomety, zkrat někde v drátech, může pomalé zapalování nebo ztlumit palubní světla být indikátory nízké nebo klesající autobaterii. Před tím, než několik tipů, je důležité pochopit různé odrůdy auto baterie jsou k dispozici v moderních automobilech.

Typy baterie vozu

Vůz baterie ukládá veškerou energii vyrobenou z alternátoru a dodává ho do všech ostatních částí jako je počítač, světla, systém vstřikování paliva, klimatizační zařízení, atd. Všechny tyto části vyžadují stálý přívod elektřiny a auto baterie je zodpovědný za dodávání. Existují různé druhy autobaterií používaných v nových automobilech, každý odlišné ceny a výkonu.

V současné době existují tři typy autobaterií, které mohou být nalezeny. These jsou – nízké nároky na údržbu baterie, konvenční baterie a bezúdržbové baterie. Konvenční baterie mají standardní vedení a kyseliny sírové matice. Tato odrůda autobaterií je snadno rozpoznatelné, protože mají ventilační vývody na ně, pro vodní páry a vodíku, aby se uvolnila, když je baterie nabitá. Větrací víčka je třeba brát ven pravidelně a destilovaná voda musí být do elektrolytu.

Nízké maintenance baterie mají nižší náskok a kyseliny sírové matrix, zatímco bezúdržbové baterie mají náskok a vápníku matice. Oba tyto typy baterií mají čtyři větrací otvory. Neexistuje žádný požadavek nalít destilovanou vodou v těchto bateriích, jako elektrolyty a slitiny používané v nich jsou dost trvat po celou dobu životnosti autobaterie.

Údržba baterie Tipy

Každé auto majitel by měl pochopit, že autobaterie je třeba změnit jednou za čtyři roky. To by mělo být bráno jako palec zpravidla jako auto výkon baterie dostane brání po tomto období a vyzývá k výměně.
Proveďte test zatížení z baterie vozu, každý měsíc. K tomu bude auto musí být přijata do automechanik. Ujistěte se, že baterie vozidla vymaže testu a také tam je dost baterie na extrémně nízkých teplotách.
Vyčistěte kontakty baterie pravidelně. To lze snadno provést otíráním svorky se směsí jedlé sody a vody a čištění ho s drátěným kartáčem.
Kabely akumulátoru musí být vázána pevně dost, aby se zabránilo jejich pohybu kolem.
Autobaterie musí být bezpečně v zásobníku. Tímto způsobem bude minimální škody způsobené kapotou.
Autobaterie mají tendenci nedostatečné plnění, když se podrobí těžké chladných klimatických podmínkách. Dobrý způsob, jak udržet auta baterii v teple, je instalace motoru nebo baterie topení. Ohřívač také zajišťuje, že autobaterie začne snadno, a tím nedošlo k nadměrné spotřebě elektrické energie dochází v procesu.
Pro lidi, kteří bezúdržbové baterie, pozor na černé barvě světla na samotné baterie, které, pokud svítí, indikuje potřeba servisu. Na druhé straně, konvenční baterie vyžadují udržení odpovídající hladiny vody uvnitř. V ideálním případě voda by měla být v úrovni s filtrační krku.
Kdykoli hladina vody v autobaterii klesne pod par, destilovaná voda musí být přidán. Při přidávání vody, je potřeba si dávat pozor, aby nedošlo k pádu kdekoliv na ruce nebo oděv, jak je může způsobit určité množství škod.
Neměla by existovat žádná otevřeného ohně nástroje uchovávány v místě a okolí autobaterii, při kontrole. Baterie obsahuje určité chemické látky, které jsou vysoce hořlavé povahy, a proto řádné péče musí být přijata.
Velmi častou chybou většina lidí, aby je po nabití baterie. To by mělo být zamezeno přebíjení by mohlo vést k úplnému zničení z baterie vozu, a možná i další elektronické komponenty stejně.

Pravidelná údržba bude určitě mít všechny baterie související problémy pryč. To bude také udržovat baterii v dobrém stavu a zabránit další elektronické komponenty od získání ovlivněn, protože vadného akumulátoru. Nezapomeňte si zkontrolovat a servis autobaterie pravidelně, podle pokynu udává výrobce.

Světlomet Lens Restoration
ABS svítí
Car Pokyny Stereo Installation
Autoservisy
Car přehřátí
Autorádia Installation
Otáčkoměr Řešení problémů
Zkontrolujte napájení z autobaterie
Keyless Entry System pro auta
Tipy pro nákup auta zesilovač zvuku
Interiér vozu

Leave a Reply