Disc Vs. Bubnové brzdy

S pokrokem v automobilovém technologií, brzdové systémy také neustále vyvíjí nabídnout přesné brzdění zařízení v moderních automobilů. Dva primární brzdění technologie vyvinuté v průběhu času jsou bubnové brzdy a kotoučové brzdy. Srovnání mezi bubnovými a kotoučovými brzdami, které najdete v tomto článku, zdůrazňuje rozdíly mezi designem a pracovní těchto technologií. Účinný brzdový systém zajišťuje bezpečnost při jízdě, a proto je naprosto nezbytné, aby jste ty nejlepší namontovány pro Váš vůz.

Při použití brzdy, vozidla zastavil uplatněním třením kol. Teplo je generováno v procesu. Přeměna kinetické energie rotujících kol do tepla, zpomaluje kolo. Brzdný účinek závisí na brzdné síly aplikovaného, ​​hmotnosti vozidla a oblast použití brzdné síly. Dalším faktorem, který do značné míry ovlivňuje brzdy fungování je, jak je teplo generované rozptýlí, protože to rozhoduje o život brzdového materiálu.

Rozdíl mezi Disc a bubnovými brzdami

Při rozdíl mezi těmito dvěma typy technologií brzdových, dvě hlavní věci, aby zvážila, jsou design a funkčnost. Dovolte mi, abych definovat návrhové rozdíly jako první. To bude následovat verdikt a vysvětlení, které je lepší z těchto dvou technologií.

Design & Funkčnost Rozdíly
Bubnové brzdy se nazývají tak proto, že jejich hlavní složkou je kolo buben, který se otáčí společně s koly. Uvnitř bubnu jsou boty vybaveny tak, aby vytvořit potřebný brzdný tření při stisknutí proti bubnu. Po stisknutí tlačítka se na brzdových pedálech hydraulickým sílou, to ovládá boty způsobit tření a přivést kolo zastavil.

Princip kotoučové brzdy práce je stejný jako bubnové brzdy, ale jsou zcela odlišné v konstrukci. Skládá se z tenké rotoru a brzdění prvek je ve formě malých třmenu. Tento třmen domy dva brzdové destičky, které jsou umístěny na obou stranách rotoru, což přinese kolo zastavil u upnutí. Pohyb obložení Brzda je ovládána hydraulickým brzdovým síly, které je ovládáno pomocí tlačítka dole na brzdový pedál. Jedním z hlavních bod rozdílu je, že rotor je vystavena vzduchu vede k lepší odvod tepla, a proto se větší brzdný účinek. V důsledku toho tyto autodíly vydrží déle.

Které z nich jsou lepší?
Kotoučové brzdy fungovat lépe než bubnové brzdy, protože rozdíl v odvodu tepla v obou systémech. Zatímco bubnové brzdy dostat přehřáté vlivem tepla v bubnu, rotoru ochlazuje rychleji a nabízí lepší brzdící schopnost. Dnes většina aut má kombinaci obou brzd v jejich fungování. Přední kola jsou vybavena kotoučovými brzdami a zadní kola jsou vybavena bubnovými brzdami. K dispozici jsou high-end auta, které přicházejí s kotoučovými brzdami namontovaná do všech kolech. Bubnové brzdy jsou levnější než kotoučovými brzdami. Kombinace dvou brzdovým systémem pomáhá udržet cenu vozu za rozumné, a zároveň nabízí dostatečnou brzdnou schopnost. Pokud se rozhodnete pro kotoučovými brzdami, tam je menší riziko častých problémů.

Volba je ve skutečnosti poměrně jednoduchá a rozhodly pro brzdy kotoučové je vždy lepší rozhodnutí, které nabízejí lepší služby v širokém rozsahu provozních podmínek a také vydrží déle.

Odstraňování Car Elektrické Problémy
Zkontrolujte napájení z autobaterie
Jak testovat a sepnutí relé
Auto adaptéry okna opravy
Mrtvý autobaterie
Jak nainstalovat autorádio
Plyn Tank Repair
Levné RWD auta
Vagon servisní Plán
Nejspolehlivější auta někdy se budoval
Okna auta Náhradní Cena

Leave a Reply