Driverless Car

Bez řidiče auta od Google se stal mluvit města. Někteří jedinci jsou vidět to jako další krok v mechanizaci na lidských činností. Na druhé straně, některé další jedinci spekulují, že bude snížit počet dopravních nehod, z nichž jsou způsobeny řidiče chyb, a uložit některé 1200000 ztracených životech. Není to poprvé, co lidé pustit kontroly zařízení. Letadla jako Airbus obsahuje palubní počítače, které mohou vzlétnout a přistát s letadlem po dokončení cesty. Driverless auto, když je to pokyn jít na určité místo určení, přejde k ní s pomocí vstupů z GPS v reálném čase sledování systému, tj. koordinuje popisuje svou současnou fyzickou polohu na zemi a že na místo určení. To pak pokračuje podél ulic po silniční mapy, které jsou načteny do svého počítače. To zajišťuje, že se blíží cíl požádáním time-to-time GPS vstupy týkající se svou současnou pobytu a porovnáním s tím určení.

Auta, která jsou bez řidiče

Od roku 1933, jsou pokusy byly předstíral, že přijít s podobnými vozy. Norman Bel Geddes byl první vstoupit na pole tím, že vystaví jeho auto-řízené auto s názvem Futurama, v 1933 na světové výstavě. Od té doby, různé subjekty, jako jsou Tsukuba strojní, Ernst Dickmanns, US Army, Daimler-Benz, Carnegie Mellon University, Alberto Broggi, a General Motors přišli se svými modely. Soutěž jako Challenge DARPA Grand, oznámila v roce 2002, a VisLab Intercontinental autonomní Challenge oznámení v roce 2010, také pomohla přilákat kreativní myšlení k vytvoření tohoto konceptu vozu. Stejné auto Google je také poslední pokus v tomto směru.

Pojedete-li do statistik souvisejících s pokusem Google, parta bez řidiče automobilů se týkal téměř 140.000 mil, úplně spoléhat na účinnost jejich senzory a odpovědi mechanismus uvedený v palubním počítači. Tento vůz by Google využívá video kamer připevněných na střeše, radarové senzory a laserové hledáčku postavené pro detekci další provoz, které mohou přijít v jeho směru. Podle odborníků, dokonce i po úspěchu Google uvedení tohoto vozu na silnici, dnes, není možné z důvodu některých faktorů, jako jsou náklady, mimo jiné. Nicméně, v dalším 5 až 6 roků, mohli bychom být schopni používat tuto technologii v omezeném prostoru, jako je nemocnice nebo na letištích.

Technologie v driverless auta

Můžete být překvapeni, vědět, že i v dnešní auta, je technologie se používá v jedné nebo druhé.

Tempomat.
Tempomat je považována za podobnou technologii, která se nachází v mnoha modelů automobilů. Ačkoli to umožňuje řidiči vozu sundat svou nohu z plynového pedálu, a nastavte požadovanou rychlost, to není kompletní driverless systém. Řidič musí udržovat výhled pro ohyby a odbočky na silnici a auta, která jsou cestující vystaveni menšímu rychlostí než je on sám, a přijmout vhodná opatření, aby se zabránilo nehodě. Adaptivní tempomat využívá rafinovanou formu technologie používané pro tempomatu. S pomocí radarových senzorů umístěných na jeho přední části, mohou být tyto automobily detekovat přítomnost pohybujících se objektů v jejich cestě, a předvídat jejich rychlost, směr a vypočítat, jak udržet v bezpečné vzdálenosti od nich.

Pre-safe systém
Pre-Safe systém, který jsou vybaveni v některých modelech luxusních vozů je forma bezovladačový automobilových technologií. Ty jsou naprogramovány předvídat selhání a přijmout preventivní opatření, aby zabránily cestujícím v autě od příchodu k jakékoli škody. Co se stane, když vůz vybaven pre-bezpečný systém se chystá srazit s jiným objektem. Systém bude v první řadě, prime přestávky, které na malém kousku použití síly bude použita s plnou silou. Systém, ve stejné době, začnou se snížit výkon motoru, který se bude tlumit dopad nárazu. V případě, že kontakt je nevyhnutelné, bude pre-safe systém utáhnout bezpečnostní pásy a aktivaci airbagů v pravou chvíli.

Vlastní parkoviště
Auta výrobci přišli s modely aut, které mohou vypadat po svém vlastním parkovišti. Všechny řidič udělat, je najít parkovací místo a zajistit, že je alespoň 6ft větší, než je velikost vozu. Senzory prezentovat na všech stranách těchto vozidel umožnit jim cítit přítomnost jiných vozidel v okolí a informace použité v zaparkování vozidla bez nehody.

Trakce nebo kontroly stability
Trakční nebo Kontrola stability je driverless automobilová technologie, která je hodně podobný ant-lock přestávky systému. Nicméně, je to mnohem složitější a je vždy aktivní, když je vozidlo v pohybu. Neustále monitorování vstupů z mnoha systému o vozu současné rychlosti, směru, stejně jako na kvalitě kola kontaktu s povrchem vozovky. Pokud se vůz zdá jít do smyku, systém zasáhne s a snaží se situaci napravit.

Všechny technologie v použití, bod, který auto je reálná možnost. Bude to trvat nějaký čas, aby se na silnicích tohoto světa v masovém měřítku.

Palivo Tlaková zkouška
Brzdové obuvi Výměna
Jak otevřít Stuck kapoty vozu
Nejspolehlivější auta někdy se budoval
Zabezpečení vozidel Checklist
Rychloměr nepracuje správně
Příslušenství Car Audio a kondenzátory
Autorádia Installation
Keramické brzdové destičky
Brzdový třmen Opravy
Jak změnit snímač otáček

Leave a Reply