Driverless Car

Bez řidiče auta od Google se stal mluvit města. Někteří jedinci jsou vidět to jako další krok v mechanizaci na lidských činností. Na druhé straně, některé další jedinci spekulují, že bude snížit počet dopravních nehod, z nichž jsou způsobeny řidiče chyb, a uložit některé 1200000 ztracených životech. Není to poprvé, co lidé pustit kontroly zařízení. Letadla jako Airbus obsahuje palubní počítače, které mohou vzlétnout a přistát s letadlem po dokončení cesty. Driverless auto, když je to pokyn jít na určité místo určení, přejde k ní s pomocí vstupů z GPS v reálném čase sledování systému, tj. koordinuje popisuje svou současnou fyzickou polohu na zemi a že na místo určení. To pak pokračuje podél ulic po silniční mapy, které jsou načteny do svého počítače. To zajišťuje, že se blíží cíl požádáním time-to-time GPS vstupy týkající se svou současnou pobytu a porovnáním s tím určení.

Auta, která jsou bez řidiče

Od roku 1933, jsou pokusy byly předstíral, že přijít s podobnými vozy. Norman Bel Geddes byl první vstoupit na pole tím, že vystaví jeho auto-řízené auto s názvem Futurama, v 1933 na světové výstavě. Od té doby, různé subjekty, jako jsou Tsukuba strojní, Ernst Dickmanns, US Army, Daimler-Benz, Carnegie Mellon University, Alberto Broggi, a General Motors přišli se svými modely. Soutěž jako Challenge DARPA Grand, oznámila v roce 2002, a VisLab Intercontinental autonomní Challenge oznámení v roce 2010, také pomohla přilákat kreativní myšlení k vytvoření tohoto konceptu vozu. Stejné auto Google je také poslední pokus v tomto směru.

Pojedete-li do statistik souvisejících s pokusem Google, parta bez řidiče automobilů se týkal téměř 140.000 mil, úplně spoléhat na účinnost jejich senzory a odpovědi mechanismus uvedený v palubním počítači. Tento vůz by Google využívá video kamer připevněných na střeše, radarové senzory a laserové hledáčku postavené pro detekci další provoz, které mohou přijít v jeho směru. Podle odborníků, dokonce i po úspěchu Google uvedení tohoto vozu na silnici, dnes, není možné z důvodu některých faktorů, jako jsou náklady, mimo jiné. Nicméně, v dalším 5 až 6 roků, mohli bychom být schopni používat tuto technologii v omezeném prostoru, jako je nemocnice nebo na letištích.

Technologie v driverless auta

Můžete být překvapeni, vědět, že i v dnešní auta, je technologie se používá v jedné nebo druhé.

Tempomat.
Tempomat je považována za podobnou technologii, která se nachází v mnoha modelů automobilů. Ačkoli to umožňuje řidiči vozu sundat svou nohu z plynového pedálu, a nastavte požadovanou rychlost, to není kompletní driverless systém. Řidič musí udržovat výhled pro ohyby a odbočky na silnici a auta, která jsou cestující vystaveni menšímu rychlostí než je on sám, a přijmout vhodná opatření, aby se zabránilo nehodě. Adaptivní tempomat využívá rafinovanou formu technologie používané pro tempomatu. S pomocí radarových senzorů umístěných na jeho přední části, mohou být tyto automobily detekovat přítomnost pohybujících se objektů v jejich cestě, a předvídat jejich rychlost, směr a vypočítat, jak udržet v bezpečné vzdálenosti od nich.

Pre-safe systém
Pre-Safe systém, který jsou vybaveni v některých modelech luxusních vozů je forma bezovladačový automobilových technologií. Ty jsou naprogramovány předvídat selhání a přijmout preventivní opatření, aby zabránily cestujícím v autě od příchodu k jakékoli škody. Co se stane, když vůz vybaven pre-bezpečný systém se chystá srazit s jiným objektem. Systém bude v první řadě, prime přestávky, které na malém kousku použití síly bude použita s plnou silou. Systém, ve stejné době, začnou se snížit výkon motoru, který se bude tlumit dopad nárazu. V případě, že kontakt je nevyhnutelné, bude pre-safe systém utáhnout bezpečnostní pásy a aktivaci airbagů v pravou chvíli.

Vlastní parkoviště
Auta výrobci přišli s modely aut, které mohou vypadat po svém vlastním parkovišti. Všechny řidič udělat, je najít parkovací místo a zajistit, že je alespoň 6ft větší, než je velikost vozu. Senzory prezentovat na všech stranách těchto vozidel umožnit jim cítit přítomnost jiných vozidel v okolí a informace použité v zaparkování vozidla bez nehody.

Trakce nebo kontroly stability
Trakční nebo Kontrola stability je driverless automobilová technologie, která je hodně podobný ant-lock přestávky systému. Nicméně, je to mnohem složitější a je vždy aktivní, když je vozidlo v pohybu. Neustále monitorování vstupů z mnoha systému o vozu současné rychlosti, směru, stejně jako na kvalitě kola kontaktu s povrchem vozovky. Pokud se vůz zdá jít do smyku, systém zasáhne s a snaží se situaci napravit.

Všechny technologie v použití, bod, který auto je reálná možnost. Bude to trvat nějaký čas, aby se na silnicích tohoto světa v masovém měřítku.

Příznaky Bad snímače polohy škrticí klapky
Co je to nejrychlejší auto na světě
Jak vyměnit žárovku světlometu
Top 10 Nejrychlejší auta ve světě
Poplašné systémy pro automobily
Známky ucpaný palivový filtr
Jak změnit snímač otáček
Jak často vyměnit brzdové destičky
Anti-lock brzdový systém
Odpor motoru ventilátoru
Střešní okno Opravy

Leave a Reply