Hodnocení Automobilové Bezpečnostní

V roce 1769, město Paříž přivítala první parní poháněné auto (fardier à vapeur), vynalezený Nicolas-Joseph Cugnot, ale město nemělo čekat příliš dlouho na první automobilový havárii. O dva roky později, pára-poháněl automobil, poháněný Cugnot, narazil do zdi. Mary Ward byla první osoba zemřít při autonehodě, v Irsku, na 31 srpnu 1869. Ona byla brzy následována další řidič, který havaroval svůj vůz 25. února 1899, v Londýně.

V roce 1930, dva lékařští profesionálové, Claire L. Straith a CJ Strickland, přišel s návrhem. Navrhli, že cestující automobilových pásů použití bezpečnostních, při cestování, Přístrojová deska vozu čalouněny, aby se zabránilo zranění cestujících hodil proti němu, vzhledem k dopadu nárazu. Strickland se stal zakládajícím otcem Ligy automobilů bezpečnost Ameriky. V roce 1934, General Motors, ukazují, jak bezpečně jeho auta byly, provedla bariérové ​​nárazové zkoušky. Opatření automobilové bezpečnostní v té či oné formě, byly začleněny do automobilů výrobci. General Motors přišel s rychloměrem, elektrické světlometů, celokovová těla, nerozbitné sklo, boční ochranné dveře světla, airbagy, atd. Další výrobce automobilů, Saab, použije opatření letecké bezpečnosti na svých vozů, a instalovány bezpečnostní klecí. Mercedes-Benz, za účelem zajištění bezpečnosti automobilů, dělal tomu bod selhání-test prototypů všech vozů splatných startu. Organizace spojených národů, a to prostřednictvím orgánu určeného k automobilové bezpečnosti, převzal iniciativu a záchranné opatření, jako bezpečnostních pásů byly zavedeny na trh.

Automobilové Standardní bezpečnostní hodnocení

V závislosti na výkonu automobilu v bezpečnostních testech, jsou hodnocení udělena vozu. Národní dálniční doprava administrace bezpečí (NHTSA), což je agentura USA, která pracuje pod ministerstvem dopravy (DOT), je zodpovědný za nárazových testech. Auto si vede dobře v čelní a boční náraz nárazu testování, převrácení měření odporu, a dynamické stability testování povinné podle NHTSA, získá 5-hvězdičkové hodnocení. Nejnižší hodnocení uděluje NHTSA je 1-hvězdičkový. Pojišťovací ústav pro bezpečnost silničního provozu (IIHS) byla provádění automobilů zkoušek, stejně jako test dopadů havárie pomocí ofsetové překážek, od roku 1969. Pojišťovny použít údaje poskytnuté IIHS, kdo ohodnotí automobilový pojištění odpovědnosti.

V Japonsku, byly vozy hodnoceny jako AAA (nejlepší), AA do B, C a D (nejhorší) v závislosti na bezpečnosti, které nabízí. Národní organizace pro automobilový průmysl bezpečnost a pomoc obětem “(OSA), která pracuje pod ministerstvo japonského dopravy, zcela přepracován ji v roce 2001. Nový japonský systém hodnocení je povinné pro každé auto, aby obstál tří zkoušek, full frontal, čelní odsazení a boční náraz. Hodnocení je založeno na tom, kolik Ochrana auto nabízí cestujícího hlavy, krku, hrudníku, břicha, pasu a nohou. Podle nového systému hodnocení, je auto získal 6-hvězdičkové hodnocení, když na to přijde pod “malým rizikem” kategorie, zatímco ty, které v rámci “jisté smrti” nebo “zranění” kategorii vydělat jediná hvězda.

Před tím, než automobil uveden na trh, to podstoupí mnoho testů, aby se zajistilo, že je v pořádku řídit. Tyto testy jsou prováděny posoudit Automobile pevnost a kolik bezpečnosti nabízí cestujícím, zejména při nehodě. Automobil Hodnocení závisí na tom, jak provádí během zkoušek.

Crash Test: Tato zkouška se provádí řízení auta do pevné bariéry předepsaným způsobem a na předem určené rychlosti. Po havárii, je automobil rozebrat shromáždit informace o poškození jednotlivých částí a struktury automobilu. Na základě těchto informací, je možné určit, jak automobil se představí při havárii.

Čelní Offset Crash Test: Při tomto typu crash testu, je bariéra povrch pokryt skládacím hliníku. Vozidlo pro testování je řízeno k hranici v 64km/hr, takovým způsobem, že 40% šířky vozidla je vystaven bariéry na straně řidiče. Protože pouze část automobil šířce nese plnou tíhu kolize, tam je větší poškození automobilu. Poškozený automobil je vyhodnocena pro potenciální poranění cestujících. Během testu, dudlíky obsadit řidiče a spolujezdce. Po zkoušce, jsou figuríny kontroluje známky dopadu na hlavě, hrudníku a nohou,.

Boční Dopad Crash Test: Při tomto testu, je automobil, které se zkoušejí uchovávány stacionární. Vozík s výklopnou hliníkový povrch v přední a hmotnosti 950 kg, beranů do automobilu na straně řidiče. Stejně jako u většiny nárazových testech, jsou figuríny v automobilu. Později, jsou kontrolovány na tom, že dopad má na ně. Poškozené automobil je vyhodnocena na základě svých struktury a stínění je poskytována figurín v průběhu zkoušky.

V současné době, auto incorporates mikroprocesorovou technologii, senzory, a mnoho dalších věcí, které pracují společně, aby pokročilou ochranu pro cestující. Kupující očekává, že auto má většinu nebo všechny tyto bezpečnostní prvky, před tím, než bude vážně uvažovat zakoupit.

Funkce Automobilové Bezpečnostní

Dítě bezpečnost cestujících: Automobil musí mít rezervu na instalaci dětské bezpečnostní sedačky. Většina amerických států má zákon, který dítě do 4 let věku a váží méně než 40 kg a cestování v autě, musí být neseno v dětské sedačce, která splňuje schválené standardy. Vzhledem k tomu, musí být děti mladší 16 používání bezpečnostních pásů. Dětskou sedačku je automobil bezpečnostní zařízení k ochraně dětí před zraněním při autonehodě, která je jedním z hlavních důvodů pro dětské úmrtí.

Opěrky hlavy: Hlava-Zbytek předních sedadel musí být dostatečně výšky a musí být umístěny těsně za hlavou. Ve zezadu nárazu, je hlava osoby na předním sedadle, hozená záda proti opěrky hlavy v důsledku nárazu. Hlava-zbytek s méně než optimální výšce by mohl působit jako opěra a člověk může udržet zranění krku.

Airbagy: Dvě airbagy podporované bezpečnostních pásů lze účinně chránit front-sedadlech při automobilové havárii. Air spěchá do airbagů bezprostředně po havárii, a cestující padá na ně místo na volantu nebo palubní desce. Bezpečnostní pásy působí jako další omezení na cestující pohybující se ve směru vpřed.

Proti zablokování Brzdový systém: V případě nouze, když řidič použije tlak na brzdový pedál, má tendenci udržet na jejím uplatňování. To má za následek zablokování zadního kola, a gumy v kontaktu s povrchem vozovky dostane vyhřívaný a rozpouští a automobilů lyžiny z kontroly. V ideálním případě by vyvíjet tlak na pedál brzdy a uvolněte jej snížit rychlosti kola rotace. Pokud se tak stane opakovaně, bude to mít za následek snížení rychlosti, aniž by skáčou ven kontroly. Nové vozy používají mikroprocesory pumpujte brzdovým pedálem, který se vyhýbá smyku.

Traction Control: Kontrola trakce je řízeno mikroprocesorem v automobilech s pokročilou technologií. Trakce je tření mezi koly vozu a povrchu vozovky. Toto tření udržuje vůz ovladatelný a bezpečný. Jízda na mokré silnici je není snadné, protože tam je vrstva vody mezi povrchem vozovky a kola. To má za následek ztrátu tření. Snížení rychlosti obnoví tření. V takové situaci, trakční systém řízení řízeny mikroprocesorem přijme opatření k nápravě. Mikroprocesor snižuje sílu být aplikován na kolovraty. Nakonec, je tření obnovena, a automobil získává svůj manévrovací schopnosti.

Teleskopického sloupku řízení: Tento typ sloupku je navržen tak, aby prolomit a sesunout na dopadu. V automobilovém neštěstí, když je řidič vyvolána proti volantu, se přestávky sloupek řízení a záhyby. Se zhroutí, brát s tím vnitřní trubici a hřídel řízení, tak zhroucení volant. Řidič uniká plný dopad havárie.

Pro výrobce automobilů, hodnocení auto bezpečnostní staly důležitým tématem. Spotřebitelé dávají zásadní význam hodnocení auto bezpečnostní, při nákupu auta. Automobil s nízkou ratingu, nemá šanci na přežití na trhu. Nicméně, je automobilový bezpečnostní nesouvisí s hardwarem pouze. To zahrnuje disciplínu ze strany řidiče i. Bezpečná jízda je nejlepším měřítkem lze použít.

Problémy naložení
Car se problémům
Auta
Oken do automobilů nefungují
Opravy brzd Náklady
Autobaterie Recyklace
Okna automobilu Opravy
Brzdové destičky Výměna
Okna auta Náhradní Cena
Malé Cars 2012
Nejspolehlivější auta někdy se budoval

Leave a Reply