Jak často vyměnit brzdové destičky

A auto je brzdy montáž je jedním z nejdůležitějších systémů, které je třeba často sledovat pravidelně. Z mnoha částí, které tvoří brzdový systém, brzdové destičky jsou ty, které potřebují stálou pozorností. Protože váš vozu brzdové destičky vzít tíhu tření a tepla, když narazí auto brzdový pedál pokaždé, jsou povinni nosit v čase. Jeden z nejčastějších dotazů o brzdových systémů je “Jak často vyměnit brzdové destičky?”. To je otázka, kterou naleznou odpovědi na následujících řádcích.

O Brzdové destičky

Dříve než budeme mluvit o tom, jak často se vyměnit brzdové destičky, dejte nám vědět víc o tom, proč brzdové destičky jsou hlavními prvky kotoučovými brzdami. Když narazíte do auta brzdové destičky stiskněte proti rotující disk rotory instalovaných v brzdách, které je zbrzdí a vezměte si auto zastavil. Jsou uvedeny do činnosti brzdovými třmeny, které jsou ovládány pomocí hydraulického mechanismu. Co brzdové obložení účinně dělá je, že převádí kinetickou energii generovanou kola automobilu je pohyb na tepelnou energii, kterou absorbuje, aby auto zastavil. I když existuje mnoho typů brzdových destiček, od keramických brzdových destiček pro semi-metallic, azbestu a dokonce i organických ty, všichni mají omezenou životnost, po které musí dát do náporu tepla a tření. Všechny brzdové destičky jsou obvykle vyrobeny z kovových povrchů s krytem husté odporového materiálu na povrchu.

Zatímco azbest byl výchozí volba materiálu brzdového obložení před několika lety, to není výhodné už kvůli zdravotním rizikům, které to způsobí. Místo toho, jsou alternativní organické materiály nebo jejich kombinace materiály obsahující měď vlákna se používá. Brzdové obložení návrháři potřebují k dosažení rovnováhy mezi dlouhověkosti a výkonu nabízí materiálu. Existuje mnoho faktorů, které se rozhodnou, jak často vyměnit brzdové destičky. Patří mezi ně druh použitého materiálu, intenzitu a četnost používání, stejně jako přenosové typ. Podívejme se, jak často se vyměnit brzdové destičky v další části.

Jak často by Brzdové destičky změnit?

V ideálním případě se doporučuje brzdové destičky interval výměny je asi 30.000 až 35.000 mil na provoz. Toto je pouze hrubý odhad. Hodně záleží na materiálu brzdové destičky a přenosu typu. Vozy s automatickou převodovkou potřebovat brzdové destičky vyměnit častěji než ty, s manuální převodovkou. Jak dlouho Brzdové destičky Poslední, je zcela závislá na způsobu použití.

Nejlepším způsobem, jak zjistit, kdy vyměnit brzdového obložení je skutečně kontrolovat úroveň opotřebení, které utrpěli. Některé vozy mají elektronické senzory stanovené v brzdových destiček, které vysílají signál do přístrojové desky světla je-li brzda destičky opotřebují nad limit. Obecně platí, že když vaše brzdové destičky se blíží ke konci své životnosti, dají vám zvukový skřípěním signál, který může být slyšen, když šlápl na brzdu. Pokud si všimnete na inspekci, která vaše brzdové destičky se nařeďte se na méně než 1/8 palce, je čas na změnu brzdových destiček. Brzdové destičky výměna je nejjednodušší míst servisy provést. Brzdové obložení Reprodukční pořizovací cena je docela nominální srovnání s výměnou dalších automobilových brzd.

Zatímco doporučené brzdové obložení interval výměny byl uvedeno výše, bude doporučená časový interval se liší v závislosti na modelu vašeho auta, je to typ přenosu, a typ brzdových destiček používaných. To je nejlepší určit, jak často vyměnit brzdové destičky, vlastně inspekce je na své vlastní. Ať je to součástí vašeho pravidelného rozvrhu vozu údržby. Přečtěte si opotřebené znamení brzdové obložení a nahradit je co nejdříve.

Alternátor Problém Diagnóza
Problémy Cruise Control
Výrobci automobilů Seznam
Autobaterie korozi
Honda Vs Nissan
Jak často vyměnit brzdové destičky
Problémy motor vozidla
Nejlepší automobilových značek
Náklady údržba automobilů
Dálkové Problémy Car Starter
Dálkové Startéry pro auta

Leave a Reply