Jak čistit svorkám akumulátoru

Většina z nás milují udržet naše vozy čistit zvenčí, a proto pravidelně mýt nebo vosk naše auta. Nicméně, to není dostatečná, aby se zabránilo problémům car. To je mnohem více důležité pravidelně čistit a udržovat vnitřní části, aby vaše auto drží vystupovat na jeho optimální. Autobaterie je jedním z nejdůležitějších vnitřních částí vozu. Navzdory tomu, že je pouze tehdy, když Váš vůz nemá kdo, nebo začne po mnoha obtížích, abyste věnovali pozornost k autobaterii. Řešení tohoto problému neznamená výměně baterie vždy. Někdy koroze nebo uvolněná připojení na baterii terminálu může být také důvod.

Potřebné nářadí:

Před pochopení procesu, budete muset zajistit pro tyto materiály:
Vyvrtnutí
Zamykání kleště
Jedlá soda
Kartáček na zuby
Voda
Kus suchou utěrkou
Vazelína nebo tuk
Baterie terminál kartáč
Battery svorka kartáč

Poslední dvě položky lze zakoupit u každého obchodu autodílů ve vašem okolí.

Čištění svorkách baterie vozu

Krok 1:
Použijte svůj klíče povolte matice dárek na každý z kabelových svorek, k odstranění bateriové kabely z jejich terminálů. Mějte na paměti, je třeba vyjmout kabelovou svorku k zápornému pólu (-) před přechodem na kladný pól (+). Pokud nejste schopni odstranit kabely snadno, zkuste použít pojistné kleště.

Krok 2:
Pokud si všimnete, nadměrnému opotřebení nebo koroze kabelů a svorek, ujistěte se, že je změnit a získat nové, aby se zabránilo budoucím problémům. Také se podívejte na baterii exteriéru za jakékoliv známky poškození nebo praskliny av případě potřeby vyměňte.

Krok 3:
Velmi efektivní domácí pól baterie čisticí roztok je jedlá soda. Naneste určité množství jedlé sody na sloupky. Nyní se zubní kartáček, ponořit do vody, a vetřete ho tvrdě do kabelových svorek a svorek. Pokud zjistíte, zubní kartáček nedostačující nebo neúčinné, můžete vždy použijte baterii terminálu čistší kartáč. Také drhnout vnitřní části kabelových svorek, buď pomocí jedlé sody a vody nebo upínací čistič.

Krok # [4]
Vezměte kus suchým hadříkem a otřete všechno pryč. Chcete-li zpomalit rychlost koroze, platí vazelínu nebo mazivo na všech kovových površích, které jsou vystaveny a otevřené. Znovu připojte pozitivní a negativní svorky (v tomto pořadí), a upevněte je pevně na svých terminálech. Konečně, budete muset změnit gumové nebo plastové krycí dárek na kladný pól.

Tipy a upozornění na čištění svorky baterie

Je doporučeno, aby odstranit matice na svorkách akumulátoru, zcela. Chytrá věc udělat, by se loosening je dost, aby se posuňte dolů kabel a když se reconnecting kabely zpět do baterie, je snadnější jen klouzat zpátky nahoru a utáhněte je.
Ořechy mohou dostat pevně v době kvůli korozi. V takových chvílích, umístěte klíč pod svorky a netlačte, aby se uvolnil.
Klíčovým aspektem na paměti, zatímco odpojení akumulátoru je odstranit záporný pól první a zároveň jejich nahrazení připojit kladný pól.
Zatímco čištění akumulátoru, ne, v žádném bodě v čase kontaktu buď negativní nebo pozitivní drátů. Šance, že se dostanete k úrazu elektrickým proudem jsou vysoké.

Čištění akumulátoru je jeden z snadnějších pracovních míst autoopravárenství a to vám pomůže ušetřit peníze, které by jinak šel do mechanik. Ačkoli moderní autobaterie pomocí anti-oxidační sloučeniny a závitové sloupky snížit výskyt jakýchkoliv problémů, je lepší vyčistit svorky baterie vozu pravidelně.

Problémy naložení
Hybridní autobaterií
Automatická převodovka problémy
Jak vyměnit alternátoru
Palivová nádrž Čištění – Benzín Tank oděvů
Jak Bleed Brzdy
Jak vyměnit žárovku světlometu
Anti-lock Brake Problémy
Světla Dashboard Výstražné
Jak opravit kůže autosedačku
Běžné Car problémy

Leave a Reply