Jak dlouho Brzdové destičky Poslední

Brzdy jsou zásadní součástí vozidla jako každý jiný. Údržba a péče o brzd je nezbytné pro bezpečný zážitek z jízdy. Pokud je Váš vůz vybaven kotoučovými brzdami, pak brzdové destičky tvoří životně důležité trasy vašeho vozu brzdového systému. Brzdové problémy lze přičíst k problémům v brzdové destičky nebo brzdové rotory. K zajištění řádného fungování brzdového systému vozidla, je důležité, aby včas kontrolu fungování jejích složek, a vědět, kdy opravit nebo vyměnit.

Brzdové destičky, pomocí třecí materiál připojen na jejich povrchu, způsobí brzdové kotouče zastavit, tak haulting vozidlo. To se děje pomocí hydraulického mechanismu, který chytí na pohyb vozidla, koly, což je vozidlo zastavit. Tření brzdového obložení vytváří teplo a také způsobuje opotřebení polštářky. Je zřejmé, že jsou brzdové destičky navrženy tak, aby maximální zneužívání, protože mají nést obrovskou opotřebení. Obrovský teplo třením je situace ještě horší. Proto je potřeba pro včasné výměny brzdových destiček. Ale, kolik kilometrů mají tyto podložky naposledy?

Faktory ovlivňující jeho životnost brzdových destiček

Životnost brzdové obložení je ovlivněn mnoha faktory. I když některé faktory mohou být ovládány uživatelem, jiní jsou povinni způsobit poškození brzdového obložení. Zde je seznam otázek, které se rozhodnou jejich životnost:
Materiál: K dispozici jsou 4 druhy materiálů brzdového obložení – polotovary kovové, bezazbestové organické (NAO), low-kovové NAO a keramiky. Organické brzdové destičky tiché a nevytvářejí tolik opotřebení rotoru disku. Na druhé straně, ti, částečně kovové postavit na teplo generované nákladních automobilů a SUV. Ceramic brzdové destičky mají nejdelší životnost, ale mohou být hlučné, v některých aplikacích. Oba typy organických destiček jsou mnohem méně hlučné a způsobit velmi méně opotřebení rotoru, ale vyprchá rychle sami. Semi-kovové brzdové destičky jsou navrženy tak, aby postavit obrovské tepla těžkými vozidly a SUV. Tyto poslední delší než organické ty. Ceramic brzdové destičky jsou dražší než jiné druhy a nabídnout ty nejlepší brzdné vlastnosti. Nošení dole polštářky a rotor je mnohem méně v tomto případě. Tyto brzdové destičky mají nejdelší životnost, ale mohou být hlučné pokud jsou používány v těžkých vozidel.
Řidičské návyky: Způsob, jakým řídíte, může být rozhodujícím faktorem. Pokud řidič obvyklé, že jsou těžké na brzdy, bude životnost brzdových destiček bylo mnohem méně, než někdo, kdo platí mnohem menší tlak na pedál brzdy. Brzdění příliš často, tj. po velmi krátkých intervalech, budou rychle nosit off. Jeden může vštěpovat zvyk udržovat bezpečnou vzdálenost a předvídat následující zpomalení dříve a brzdění velmi pomalu.
Typ a váha auta: Větší a mohutnější auta jako SUV vyžadují brzdové destičky k tvrdší práci při zastavení vozidla, které činí nošení dolů rychleji. Extra hmotnost na vozidle v důsledku nadměrného ukládání má také vliv na život brzdového obložení.
Terén: Gravitace je největším nepřítelem, pokud jde o brzdění. Silnice s svahu nebo s mnoha křivkami mít vliv na brzdy a drasticky snížit životnost brzdových destiček. To je jedním z faktorů, o kterých nemůžete mnoho dělat, ale můžete se připravit na brzdy práci alespoň!

Většina výrobců doporučuje změnu brzdových destiček každých 60.000 mil, ale pouze za temné jízdních podmínek. Avšak jen málo vozů řízen v rámci těchto takzvaných ideálních podmínek a potřebujete nové brzdové destičky mnohem dříve. Být si vědom škod vám pomůže udržet brzdy v top stavu. Dodržováním výše uvedených kroků lze sklízet v obrovských výsledků.

Jak již bylo řečeno, řádná údržba a dobrá znalost brzdových destiček vám může pomoci nesmírně v sklízí nejlepší výkon a dlouhou životnost mimo ně.

Geometrie kol nákladů
Americká auta Vs zahraniční vozy
Jak zvýšit motoru auta je Horsepower
Okna automobilu Opravy
Alternátor Řešení problémů
Autobaterie Tester
Diagnostika ječivý zvuk při akceleraci
Rychloměr Cable Replacement
Autobaterie
Front End Alignment Cena
Okno Odstín Odstranění

Leave a Reply