Jak nabíjet autobaterii

Nabíjení baterie je práce, která každý vůz by měl majitel být seznámeni s. Je to poznání, které může přijít vhod, v době krize, když to jde mrtvý a vy budete muset myslet na vlastní pěst, aby si to platí znovu.

Autobaterie je typu elektrochemické, dobíjecí baterie, která pohání všechny základní elektrické podpory systémů ve voze. Bez poplatku, zapalování je nemožné. Většina autobaterie jsou z olověných typu a poskytovat hrubě 12 volt výstup. Toto napětí je složený napětí dodáváme do šesti olověných článků, zapojených v sérii. Provoz těchto olověných baterií zahrnuje elektrochemické reakci mezi oxidu olovnatého a olova deskami, ponořených ve zředěné kyselině sírové. Nabíjení indukuje chemické reakce, které uchovávají elektrickou energii ve formě chemikálie. Pak chemická energie je převeden zpět na elektrickou energii, je-li výstup akumulátoru používaného vozu. Normálně, je baterie nabitá do auta alternátorem. Nicméně, pokud existují určité problémy s alternátorem nebo pokud vozidlo nebylo v provozu pro docela někdy, může baterie dostat zcela vybitá a vyžadují externí nabíjení.

Jak nabít baterii bezpečně?

Vždy používejte ochranné brýle a rukavice ruční během nabíjení. Některé věci, které budete potřebovat při nabíjení to jsou klíče nebo socket set, nabíječka (ale samozřejmě) a drátěný kartáč. Budete potřebovat dráty s svorkami pro připojení svorky. Tito jsou obvykle dodávány spolu s nabíječkou.

Vypněte auto off. Za prvé, přístup k baterii otevřením kapotu Vašeho vozu. Vyhledejte její vývody a vyjměte kladná. Kladný pól může být identifikován pomocí znaménkem plus nebo červené barvě drátu připojením.

Pro zajištění maximální vodivost při nabíjení, čištění rez a nečistoty mimo vývody baterie. Poté vyjměte buněk kryty a zkontrolujte hladinu vody uvnitř. Jsou-li kovové desky se není ponořené pod vodou, pak je třeba přidat vodu. Nabíječka je jedna věc, kterou budete potřebovat, a pokud nemáte, zvažte koupit, jak to přijde vhod.

V důsledku toho, připojte kladný svorku nabíječky k pozitivní na baterii. Připojte záporný pól nabíječky do kovu zemi, na automobilovém podvozku. Nastavte optimální a nejlépe s nízkým aktuální hodnotu na nabíječce. Nabíjení nízký proud trvá déle, ale zajišťuje dlouhou životnost baterie. Pak zapněte nabíječce a nastavte hodnotu napětí na 12 V. Čas potřebný pro nabíjení závisí na elektrickém aktuální hodnoty v ampérech, které vyberete. Nabíjení baterie plně může trvat až 8 hodin, v závislosti na aktuální nastavení. Obraťte se na místního automechanik pro optimální proudové a napěťové nastavení.

Některé nabíječky mají kontrolku, která vám řekne, kdy je blesk plně nabitý. V opačném případě byste mohli zkontrolovat hodnotu napětí dosaženo prostřednictvím nabíjení, pomocí voltmetru. Podívejte se na to, že to ukazuje hodnotu 12 V, což znamená, že baterie byla plně nabitá. Nepoužívejte přebití baterie, protože by mohlo dojít ke ztrátě účinnosti. Jakmile je požadovaná hodnota napětí je dosaženo, vypněte nabíječku, odpojte nabíječku a dát auto připojení zpět na místo. Dalším způsobem, jak nabíjení baterie, bez nabíječky, je připojit k jinému nabitý. Toto se nazývá skok startování.

Auto Problémy
Nejlepší předního kola řídit auta
Car Audio Velkoobchod Prodejci
Nejlepší autobaterie
Problémy autoalarm
Auto Dent Removal
Svorky baterie korozi
Německé Auta Vs japonská auta
Jak opravit únik
Diagnostika skřípavý zvuk při otáčení Váš automobil
Jak nabíjet autobaterii

Leave a Reply