Jak testovat autobaterii

Autobaterie je elektrochemické zařízení, které dodává tolik potřebnou elektrickou energii ke svému autu. Všechno, co pohání auto, včetně motoru je závislý na elektrické baterie. Vůz může vytvořit svou vlastní sílu pomocí alternátoru, který uloží generované elektrické energie v automobilové baterie úložiště tím, že nabíjení. Problémy s autobaterii může vyústit v problémy s žíháním a mnoho více zařízení, v závislosti na baterii pro napájení. Proto je důležité, abyste věděli, jak testovat autobaterie. Pravidelné testování a údržba zvyšuje jeho životnost a zvyšuje výkon.

Opracování autobaterii

Chcete-li otestovat a diagnostikovat autobaterii problém, je potřeba mít trochu nahlédnout do jeho fungování. Baterie je elektrolytický článek, určen pro ukládání elektrické energie ve formě chemické energie a převést chemickou energii zpět do elektrické energie, je-li požadováno. Jedná se o baterie šesti samostatných buněk, z nichž každý napájí o 2,1 V elektřiny. Takže, když se připojil v sérii a platí, že poskytují napětí 12,6 V cca. Anoda a katoda použita v těchto buňkách jsou vedeny oxid (PbO) a houba olovo (Pb), a která používají elektrolyt je zředěná kyselina sírová.

Existují dva procesy, které se vyskytují v baterii: nabíjecí proces a vybíjení procesu. Proces nabíjení převádí elektrické energie vstup do chemické energie. Vybíjení proces převádí chemickou energii zpět do elektrického proudového výstupu. Je-li zatížení je spojeno přes baterie, je dokončen okruh elektrolyzéru. Obvod je doplněn toku náboje v podobě kationtů a aniontů v buňkách a ve formě elektronů přes vnější obvodů.

Klíčem k udržení dobrého baterie výstup je udržovat chemickou rovnováhu buňky. Voda je důležitým faktorem v chemické reakci uvnitř buňky. Pád hladiny vody v baterii může způsobit napětí výstupu k poklesu. Pokud je baterie přebití, některé další chemické reakce, které jinak, ne. To brzdí vratnosti chemické reakce. To znamená, že mohou být nabíjení / vybíjení procesy, které jsou otočné reakce nenastane už. Proto by přebíjení baterie se vyhnout sledováním úrovně napětí při nabíjení.

Zkušební postup

Dovolte mi mluvit o preventivní opatření, než se zapojí do diskuse o zkoušení baterií. Ujistěte se, že bez ohledu na to, co děláte, jsou dva póly baterie nikdy spojeny s sebou, neboť povede ke zkratu. Vysoká ampér proudu, který z ní vyplývá, může jednoduše smažte zařízení a dokonce způsobit požár! Takže se ujistěte, že nedošlo k Při tomto chybu.

Jediný způsob, jak měřit Výkon baterie je otestovat výstupní napětí je nabízí. Úrovně výstupního napětí, které poskytuje s a bez nákladu vám může dát představu o stav baterie. Zde je krok moudrý postup vysvětluje autobaterie testování.

Krok 1: Bezpečnost na prvním místě
Manipulace car baterie mohou být nebezpečné, s kyselinou sírovou prozatím fungující chemická uvnitř nich. Ergo je to důležité, že budete nosit ochranné rukavice, oděv a ochranné brýle. Tímto způsobem, jste dobře chráněni od všech elektrických nebezpečí, které by mohly případně nastat.

Krok 2: Odpojit napájení z autobaterie
Takže test baterie, vyzbrojit s voltmetrem a nastavit číselníky na 0-50 rozsahu V. Odpojte baterii z vozu spojů v návaznosti na údaje v automobilovém návodu ke slovu. Přitom připojit 9V alkalickou baterii do auta PCM, protože jinak ztrácí své naprogramované nastavení.

Krok 3: Připojení voltmetru s póly akumulátorů
Set voltmetr DC. Připojte pozitivními červenými náskok voltmetrem na pozitivní z baterie terminálu a černý kabel k zápornému pólu. Zkontrolujte úroveň napětí. Pokud je to v rozmezí 12,6 – 12,8, je baterie dobře a dostatečně nabitá. Něco pod, že stejně jako 10 V nebo nižší znamená, že baterie je v nouzi nabíjení, a budete chtít zkontrolovat alternátor.

Krok 4: Testovací napětí Výstupní bez zatížení
Nyní připojte akumulátor a vůz nastartujte. Mějte to na volnoběh režimu a zkontrolujte napětí čtení mezi stejnými body znovu. Pokud je kolem 10V, pak je baterie v pořádku. Něco pod 10 znamená, že buď V baterie potřebuje nabít, nebo nějaké jiné problémy způsobují napětí pokles.

Krok 5: Zkontrolujte hladinu kapaliny z baterií
Další věc ke kontrole je hladina elektrolytu ve vašem akumulátoru. Chcete-li to nutné odpojit baterii znovu samozřejmě. Otevřete kryt baterie a nahlédnout do prostorů buněk uvnitř. Elektrod desky by měly být ponořené v elektrolytické kapaliny. Pokud tomu tak není, musíte přidat destilovanou vodu do buněk prostoru pouze uptil kapaliny stoupá asi jedna čtvrtina palce nad deskami.

Dalším důvodem, který může způsobit, že baterie mají hodně výstup, je auto alternátor problém. Si to zkontrolovat s mechanikem co nejdříve. Můžete alternativně použít bateriový tester, který má svůj vlastní vnitřní zatěžovací odpor, který umožňuje kontrolu baterie jednodušší. Takto si můžete vyzkoušet autobaterie s lehkostí, vyzbrojený jen s pokornou voltmetrem a náročné mysli. Když se vám podaří vypořádat se svým autem problémy, na vlastní pěst, je to opravdu uspokojující zážitek.

Kdy vyměnit šokům
Průvodce Nahradit a Car Alternátor
Zabezpečení vozidel Checklist
Jak vyměnit žárovku světlometu
Opotřebení běhounu Indikátor
Bad Alternátor Příznaky
Jak čistit svorkám akumulátoru
Top 10 Nejspolehlivější auta
Jak nainstalovat autobaterii
Ložiska kola Hluk
Elektrické auto anténa

Leave a Reply