Jak vyměnit brzdové rotorů

Jsme zjistit / změnit brzdovou kapalinu, dostaneme nové brzdové destičky, ale jen zřídka se podívat na vozidlo, brzdový rotorů. Jsou stejně důležité jako všechny jiné části brzdového systému automobilu. Na žádost o brzdy, jsou polštářky vymačkané do brzdového rotoru, čímž se sníží jeho rychlost, což zase haults vozidla kolovraty, přinášet to zastavení. Vzhledem k opotřebení brake rotorů, vyvstává potřeba nahradit je. Pojďme se podívat, jak vyměnit brzdové rotory a kdy.

Brzdové Rotory vysvětlil

Základním principem brzd kotoučovými je převést kinetickou energii otáčejícího se kola na tepelnou energii třením. Dvě nejdůležitější složky disku brzdovým systémem jsou brzdové destičky a brzdové kotouče. Ty jsou vyrobeny z vysoce třecího materiálu. Po stisknutí brzdového pedálu, hydraulický mechanismus dělá brzdič, příchytky dva polštářky společně na rotující rotorového disku, čímž se zastavil za volantem je rotační pohyb a zastavení vozu. Tak, je vidět, že rotor je zarovnán na stejné ose volant a brzdové destičky, které působí přímo na rotory, působí nepřímo na kole.

Faktorem, který rozhoduje o fungování brzd je hutní složení rotorů a jeho designu. Tato vlastnost z rotoru určuje sílu, hluk, opotřebení a hlavně jeho brzdné vlastnosti. Brzdové kotouče jsou většinou vyrobeny z vysoce kvalitní litiny. Odlévání proces je velmi pečlivě sledován a je zajištěno, že rychlost, při které železo ochlazuje je vysoká. Lití se provádí takovým způsobem, aby bylo dosaženo správné pevnost v tahu a tvrdost.

Kdy vyměnit

Je třeba vyměnit rotory, když jsou opotřebené na minimální specifikovaných mezích také známý jako odhazovací tloušťky. Rotor tloušťka by měla být vždy měřit mikrometrem přesně určovat tloušťku. Rotory by měla být rovněž vyměnit v případě, že mají tvrdé skvrny. Zadrhávání může vrátit, i když se rotor prošel zabrousit. Squealing je další známkou toho, že je čas na změnu brzdové rotory. V takových případech může hlasitý hluk nebo vysoký tón pískání je slyšet na použití brzd. To je znamení, že je potřeba změnit brzdové rotory nebo brzdových destiček.

Náhradní Process

Brake rotory obvykle vydrží mnohem déle, než brzdových destiček, které vyžadují častou výměnu. Zde je krok-moudrý popis jejich nahrazení.

Vždy používejte filtrační masku, zatímco Výměna brzdové rotory. To je nezbytné, protože brzdný prach obsahuje azbest.
Chcete-li začít s, zvednout auto a odstranit kola.
Zkontrolujte, zda rotor jakéhokoli opotřebení. Sledovat značky nebo protrhávání z rotoru by znamenalo, že je čas na výměnu.
Pomocí velkého C-svorkou, komprimovat brzdové čelisti tím, že se obě strany příchytky na obou stranách třmenu.
Vyjměte šrouby držící třmen na místě. Dávejte pozor, abyste rušit brzdové řádek obsahující brzdovou kapalinu.
Nyní, s třmeny odstraněny, můžete snadno vytáhnout rotoru rovnou zpátky ven podél osy. V případě, že nepřijde hladce, kvůli nahromadění rzi, musíte točit a vytáhněte rotor současně dozadu, dokud ustupuje.
Získejte nové rotor, a umístěte jej tak, aby je usazena proti nápravy desce. Vyměňte brzdové destičky spolu s třmeny v jejich dřívějších pozic tím, uklouznutí zadní třmen nad rotoru, jak to bylo před demontáží. Nasaďte a utáhněte šrouby, které drží třmen pevně.
Nové brzdové kotouče jsou často pokryty Cosmoline, což je kluzké proti rzi chemikálie. Pomocí speciálně vyrobený Čistič brzd odčerpat tuto chemikálii z rotorů. Ujistěte se, že nepoužíváte ropné bázi rozpouštědel.
Vždy se ujistěte, že při výměně rotor na jedno kolo, nahradí druhé kolo rotoru stejně.

Vaše vozidlo je nyní připraven na testovací jízdu s zbrusu novými brzdovými rotory. Jet velmi opatrně při testování nové náhradní, as jakákoli závada nebo misfitting, bude odhalena při testování.

Doufám, že výše uvedené informace prokáže nesmírně prospěšné pro vás a váš vůz. Nezapomeňte brzda je velmi důležité auto část, a řádné péče by neměla být ohrožena.

Bugatti Vs. McLaren
Autorádia Installation
Čištění baterie koroze
Nouzový brzdový svítí – Co dělat?
Autobaterie Testování
Autobaterie Údržba
Car Muffler Opravy
Brzdové destičky a rotory nákladů
Příznaky Bad Starter
Čištění hliníkových kol
Jak změnit brzdovou kapalinu

Leave a Reply