Kdy vyměnit rotorů

V počátku 70. let, bubnové brzdy dával cestu k silnější a účinnější kotoučovými brzdami. Disc brzdový systém výrazně závisí na výkonu rotorů a brzdových destiček za účelem dosažení vysoké účinnosti. Funkce rotorů a brzdových destiček může být vysvětlen pomocí tohoto jednoduchého experimentu. Vezměte papírový talíř a točit ho na špičce prstu. Jednou deska předpokládá vysokou rychlost, stiskněte jej s jiným prstem na vrcholu. Co se děje? Deska náhle přijde k odpočinku. To je přesně to, co se stane, když dáte nohu na pedálu auto brzdy. Papírový talíř je v tomto případě rotor a vaše prsty jsou dvě brzdové destičky. Při použití brzd, je generována velké množství tepla. Samozřejmě, obě tyto komponenty podstoupit hodně opotřebení, a je třeba vyměnit v průběhu času.

Proč Vyměňte rotory

Než budeme diskutovat, když nahradit brake rotory, podívejme se, proč potřebujeme nahradit je na prvním místě. Abychom to pochopili, musíme pokračovat v naší předchozí experimentu. Nyní si představte, jste točí desku na rychlosti vozu. Nyní, když jej zastavíte, je velké množství tepla v důsledku tření. Srovnáme-li to s teplem generovaným v důsledku tření mezi rotory a brzdových destiček, uvědomíte si, že pokaždé, když použije brzdy, vaše rotory a brzdové destičky muset vydržet obrovské množství tepla. Vzhledem k počtu, kolikrát udeřil brzdy během jízdy, brzdovém obložení kdo narušuje kovového povrchu rotorů. Vysoké tření a teplo také způsobit deformace rotorů. Deformování není nic jiného než dis-figurace rotorů s nerovnoměrným tloušťky. Přehnutá rotory a opotřebované brzdové destičky mohou způsobit úplnou ztrátu brzdný systém v průběhu času. Oni jsou také zodpovědné pro většinu problémů Auto Brake. Proto je třeba, aby můžete nahradit rotory a brzdové obložení včas.

Kdy vyměnit rotorů

Více často než ne, bude vaše auto sám říct, kdy to budete potřebovat vyměnit rotory. Pokud rotory jsou zdeformovány, zažijete viklání při instalaci brzdy. Kromě toho, ječení, pískání zvuky z auta, na základě žádosti brzd, je také známkou toho, že něco není v pořádku s brzdným systémem. Většinou tyto zvuky vyžadují výměnu rotorů. Navíc, bude bližší pohled na rotory také umožní rozhodnout, kdy ke změně rotory. Automechanici často měřit tloušťku rotorů pro kontrolu jejich výkonnosti. Pokud rotory jsou tenčí než minimální požadované tloušťky nebo “zbavit tloušťky”, pak jejich nahrazení je jediná možnost. V opačném případě, může korekční postup nazývá zabrousit třeba udělat. Nicméně, tam je limit na počet, kolikrát můžete udělat tento postup. Přehnutá rotory vyžadují okamžité brzdy rotory výměnu. Nemusíte nahradit všechny rotory najednou. Stav rotorů a brzdových destiček určí, kdy vyměnit přední rotory a zadní rotory. Podobně, jsou jen zřídka nutné vyměnit destičky a rotory spolu, jak rotory většinou přežije brzdové destičky.

Jak často vyměnit rotorů

Frekvence výměny rotorů je do značné míry ovlivněn faktory prostředí. Lidé žijící v těžkých zimních regionech může být potřeba vyměnit častěji než těch, kteří žijí v mírných klimatických oblastech. Soli a suchost způsobuje korozi rotorů, čímž se sníží jejich životnost. Také, stav silnic a vaší jízdy dovednost také přispívat k životu rotorů. Můžete si rotory nahrazena profesionální mechanik, nebo se můžete rozhodnout to udělat sami.

Pokud často vzít auto servisu, by měl mechanik být schopen říct, jestli je to čas vyměnit rotory. V opačném případě, můžete nahlédnout pravidelně na náhradu škody. Pokud tomu tak není, bude vaše auto tak říct, v případě, že je čas pro změnu rotory.

Klíče Zamčené v autě – jak se dostat do
Kdy vyměnit Brzdové destičky
Odometer Opravy
Car přehřátí
Auto brzdí
Jak dělá měniče točivého momentu Pracovní
Jak změnit alternátoru
Autorádia Odstranění
Front End Alignment Cena
DVD přehrávač Recenze
Jak diagnostikovat Car problémy

Leave a Reply