Kdy vyměnit šokům

Každá součást komplexního stroje má omezenou životnost, jako opotřebení vybírá svou daň v průběhu času. Vaše auto je šoky a vzpěry nejsou výjimkou z tohoto pravidla. Pokud chcete zachovat nebo dokonce zvýšit stupeň jízdy kontrolu a pohodlí vašeho automobilu, to je důležité, že víte, kdy je čas na výměnu šoky, spolu s vzpěrami, které je podporují. Včasné údržba a výměna autodílů, když se blíží k ukončení životnosti pomáhá vyhnout se jakékoliv auto krizi z rozvojových. Cílem psaní tohoto Blog článek je poskytnout vám informace o správném časovém horizontu jako náhrada pro váš tlumičů a vzpěr.

Funkce tlumiče a tlumič

Dovolte mi, abych stručně seznámí s rolí, kterou hraje šoky a podpěry ve fungování vašeho automobilu, před mluví o tom, kdy vyměnit šoky. Oba otřesy a vzpěry jsou součástí vozu pozastavení, jehož primární funkcí je vytvořit tlumícím nárazník mezi vozu rám a kola. Rovněž zajišťuje, že auto kola jsou v úzkém kontaktu s vozovkou, poskytuje vám plynulou jízdu a kontrolu nad vozidlem při akceleraci, brzdění a otáčením.

Důvod, proč se necítí většina silničních nerovností se kterými se setkávají vaše auto kola, je proto, že na auto hydraulické tlumiče nebo nárazy, spolu s vzpěrami, absorbovat dopad prostřednictvím pružinovým mechanismem a rozptýlí ho, před tím, než dostane předány car rám.

Oni také poskytují strukturální stabilitu vozu pozastavení a poskytne vám více kontroly při jízdě. Když Shock Absorber je hydraulickým mechanismem úniku nebo celého systému podstoupí škodu, je to již není účinná při poskytování jízdní stabilitu a absorpci silniční šoky. Ergo, vaše jízda je hrbolatý a vaše auto houpe více při jízdě. Podívejme se, jaké jsou příznaky, které naznačují blížící tlumiče vyměnit.

Příznaky opotřebených šoků & Struts

Když jsou vaše auto šoky a vzpěry opotřebované, je těžké ignorovat problém, jak můžete doslova cítit její účinky, pokud vaše auto narazí do díry nebo se svézt na hrbolaté silnici. Jedním ze základních znaků, které indikují, že vaše auto šoky a vzpěry potřebují vyměnit je, když šlápl na brzdu.

Když otřesy absorbér mechanismus nefunguje, že ponory vůz zepředu dolů, když šlápl na brzdu. Na druhé straně, když se urychlit, můžete zřetelně cítit zadní konec auta dřepu. Jízdy stále hrbolaté a celé auto rám má tendenci odrážet nebo oscilovat nahoru a dolů, po nárazu do díry. Při otáčení, může auto houpat nadměrně.

Také, pokud zjistíte, že úniky na nárazy absorbéru bydlení, najít poškozené pístní tyče a nadměrně opotřebované pneumatiky, je čas máš jak šoky a vyměnit vzpěr. Vědět, kdy nahradí šokům je důležité a když vidíte některé z výše uvedených příznaků, můžete si být jisti, že je na čase navštívit autoservis centrum.

Kdy vyměnit Car otřesům a Struts?

Car manuály obecně poskytují informace o tom, kdy vyměnit tlumiče. Obecně platí, že doporučený rozsah najeto, po které se doporučuje jít na výměnu je 50.000 až 60.000 kilometrů. Kdykoliv zjistíte některou z výše uvedených příznaků opotřebení tlumičů a opotřebení, budete muset jít na výměnu. Viz vašeho auta manuálu pro specifické detaily o ideální náhradní doby.

Nejlepší způsob, jak zjistit, náhradní načasování je přes skutečné kontrole. Pokud se ztotožňujete jakékoliv známky opotřebení, které byly projednány předtím, je to nejlepší získáte šoky a vzpěry vyměnit co nejdříve, pokud jste si jízdu na horské dráze! Včasná výměna také zajistí, že vaše auto pneumatiky a hnací montáž nejsou významně ovlivněny. Nicméně, pokud trváte na časovém rámci, je doporučeno, abyste kontrolujte a vyměňte šoky a vzpěr po chodu 50.000 až 60.000 kilometrů.

Brzdové destičky Výměna Náklady
Power Windows nepracuje
Jak vyměnit žárovku světlometu
Alternátor Problém Diagnóza
Bezpečnosti vozidel
Výfukových plynů systém
Příznaky Bad regulátoru tlaku paliva
DVD přehrávač Recenze
Jak otevřít Frozen dveří automobilu
Bumper Repair Náklady
Jak vyměnit alternátoru

Leave a Reply