Létající auta

Létající auto může vyřešit poměrně málo problémů, kterým čelíte ve svůj den-to-denní život, ale je možné vytvořit takový vůz. V podstatě lze pojem “létající auto” odkazují na těch automobilů, které zdvojnásobit jako letadlo, stejně jako těch automobilů, které jsou speciálně určené pro létání. Ten byl více často omezuje na sci-fi – animovaný situační komedie s názvem “Jetsons” je možná nejlepší příklad stejné.

Létající auta aka Roadable letadel

Není mnoho lidí si to uvědomuje, ale lidské pokusy vyvinout auta s možností letu lze vysledovat až do doby, kdy letouny byly ještě vymyslet. V poslední době, mnoho z těchto pokusů okusili úspěch, v různém stupni i když – a výsledek je vozů, které mohou létat (nebo možná letadla, které může být řízeno na silnici.) Technicky vzato, létající auto – také odkazoval se na jako silniční schopný letadla nebo osobní vzdušného dopravního prostředku (PAV), je letadlo, které může také cestovat na silnici. K dnešnímu dni, existuje několik příkladů takových létající auta – z nichž všechny se uchylují k nějaké manuální nebo automatická procesu přesunout mezi dvěma režimy. Zatímco některé z těchto modelů mají díly potřebné k letu s nimi spojené, ostatní modely mají oddělitelné části, které mohou být určeny na letišti.

“Curtiss Autoplane” vyvinutý Glenn Curtiss a “Sky Flivver” vyvinutý Henry Ford, byly některé z významných pokusů rozvoje létající auta v historii. První úspěšný vývoj vozu létání byl Aerobile – vyvinutý Waldo Waterman v roce 1930. Waterman demonstroval jeho létající auto poprvé na 21. března, 1937. Běží na Studebaker motorem, Aerobile měl schopnost vyhrabávat maximální rychlosti 112 mph ve vzduchu a 56 mph na souši. Další modely na podobném duchu byly vyvinuty v období následovat, a praxe pokračuje i dnes. Některé z pozoruhodných příkladů létající auta, které existují dnes Parajet Skycar, Terrafugia Transition, Magic Dragon Aircar, Milner AirCar, atd. Podobně, několik dalších modelů, včetně Haynes Aero Skyblazer a Aerocar 2000 v současnosti ve fázi vývoje – Očekává se, že hit silniční (stejně jako nebe) v nejbližší době.

Budoucí Létající auta

Když narazíte na “létající auta budoucnosti”, by první věc, přijít na mysl, je auto s tryskovým pohonem, motorem, který začíná s vertikálním zdvihem a mouchy ve vzduchu. Koncept, který byl omezen na filmech sci-fi, jako jsou The Jetsons a The Last Starfighter, konečně se zdá, že přichází pravda. Jako většina budoucích létající auta jsou stále v koncepční fázi, je velmi obtížné určit, jak budou fungovat v budoucnu? Pohled na většinu koncepčních vozů v této kategorii odhaluje dva důležité atributy – za prvé, absence jakýchkoli viditelných pohonu (jako v případě letounu,) a druhý, absence kol. Tyto vozy budou typicky charakterizovaný vertikální vzlet a přistání. Absence kola upozorňuje na skutečnost, že tyto vozy budou lišit od silnice-schopný letadla.

Zatímco koncept vozů, které jsou speciálně určené pro létání je ve své rozvojové fázi, pojem vozovky schopných létající auta je připraven pro vzlet. Několik amerických společností jsou v procesu vypracování takových vozů, které ji mohou do vzduchu. Terrafugia je jedna taková společnost, která je v procesu vývoje jejích létající auto – Transition Roadable Aircraft. Pokud se experti z této společnosti se věří, že tento vůz bude mít schopnost létat nad vzdálenost 500 mil v jednom cestách, a to i s pouhou galon paliva. Pokud to auto, nebo jakékoliv jiné létající auto, dělá to na úroveň sériové výroby – budeme schopni zbavit poloviny našich dopravních problémů, pro jistotu.

Svorky baterie korozi
Auta
Oken do automobilů nefungují
Autobaterie Testování
Diagnostika auta potíží
Problémy naložení
Vlastní systémy Car Audio
Nejlepší rodinné auto 2012
Car Audio Tipy pro řešení problémů
Okna auta náklady na opravu
Bugatti Vs. McLaren

Leave a Reply