Létající auta

Létající auto může vyřešit poměrně málo problémů, kterým čelíte ve svůj den-to-denní život, ale je možné vytvořit takový vůz. V podstatě lze pojem “létající auto” odkazují na těch automobilů, které zdvojnásobit jako letadlo, stejně jako těch automobilů, které jsou speciálně určené pro létání. Ten byl více často omezuje na sci-fi – animovaný situační komedie s názvem “Jetsons” je možná nejlepší příklad stejné.

Létající auta aka Roadable letadel

Není mnoho lidí si to uvědomuje, ale lidské pokusy vyvinout auta s možností letu lze vysledovat až do doby, kdy letouny byly ještě vymyslet. V poslední době, mnoho z těchto pokusů okusili úspěch, v různém stupni i když – a výsledek je vozů, které mohou létat (nebo možná letadla, které může být řízeno na silnici.) Technicky vzato, létající auto – také odkazoval se na jako silniční schopný letadla nebo osobní vzdušného dopravního prostředku (PAV), je letadlo, které může také cestovat na silnici. K dnešnímu dni, existuje několik příkladů takových létající auta – z nichž všechny se uchylují k nějaké manuální nebo automatická procesu přesunout mezi dvěma režimy. Zatímco některé z těchto modelů mají díly potřebné k letu s nimi spojené, ostatní modely mají oddělitelné části, které mohou být určeny na letišti.

“Curtiss Autoplane” vyvinutý Glenn Curtiss a “Sky Flivver” vyvinutý Henry Ford, byly některé z významných pokusů rozvoje létající auta v historii. První úspěšný vývoj vozu létání byl Aerobile – vyvinutý Waldo Waterman v roce 1930. Waterman demonstroval jeho létající auto poprvé na 21. března, 1937. Běží na Studebaker motorem, Aerobile měl schopnost vyhrabávat maximální rychlosti 112 mph ve vzduchu a 56 mph na souši. Další modely na podobném duchu byly vyvinuty v období následovat, a praxe pokračuje i dnes. Některé z pozoruhodných příkladů létající auta, které existují dnes Parajet Skycar, Terrafugia Transition, Magic Dragon Aircar, Milner AirCar, atd. Podobně, několik dalších modelů, včetně Haynes Aero Skyblazer a Aerocar 2000 v současnosti ve fázi vývoje – Očekává se, že hit silniční (stejně jako nebe) v nejbližší době.

Budoucí Létající auta

Když narazíte na “létající auta budoucnosti”, by první věc, přijít na mysl, je auto s tryskovým pohonem, motorem, který začíná s vertikálním zdvihem a mouchy ve vzduchu. Koncept, který byl omezen na filmech sci-fi, jako jsou The Jetsons a The Last Starfighter, konečně se zdá, že přichází pravda. Jako většina budoucích létající auta jsou stále v koncepční fázi, je velmi obtížné určit, jak budou fungovat v budoucnu? Pohled na většinu koncepčních vozů v této kategorii odhaluje dva důležité atributy – za prvé, absence jakýchkoli viditelných pohonu (jako v případě letounu,) a druhý, absence kol. Tyto vozy budou typicky charakterizovaný vertikální vzlet a přistání. Absence kola upozorňuje na skutečnost, že tyto vozy budou lišit od silnice-schopný letadla.

Zatímco koncept vozů, které jsou speciálně určené pro létání je ve své rozvojové fázi, pojem vozovky schopných létající auta je připraven pro vzlet. Několik amerických společností jsou v procesu vypracování takových vozů, které ji mohou do vzduchu. Terrafugia je jedna taková společnost, která je v procesu vývoje jejích létající auto – Transition Roadable Aircraft. Pokud se experti z této společnosti se věří, že tento vůz bude mít schopnost létat nad vzdálenost 500 mil v jednom cestách, a to i s pouhou galon paliva. Pokud to auto, nebo jakékoliv jiné létající auto, dělá to na úroveň sériové výroby – budeme schopni zbavit poloviny našich dopravních problémů, pro jistotu.

Reproduktory do auta Installation
Malé Cars 2012
Best Cars pro teenagery
Autobaterie Recyklace
Jak nastartovat a Car
Car Návod Nabíječka baterií
Střešní okno Opravy
Car Scratch Repair
Alternátor Problémy
Bad Příznaky ložisko kola
Poplašné systémy pro automobily

Leave a Reply