Přední geometrie kol

Seřízení kol v automobilu se odkazuje na nastavení kola úhly v tak, že jsou kolmo k zemi a jsou vzájemně rovnoběžné. Tyto úpravy se provádějí, aby zajistily, že pneumatiky netrvají dlouho a auto se pohybuje vpřed v přímce při jízdě na rovné a vyrovnané silnici. Vždy, když je neočekávaná opotřebení úrovní nebo auto vzdaluje na jedné straně, nebo vibrace na řízení při jízdě velmi rychle, je to známkou toho, že kola musí být správně vyrovnány.

Je vždy lepší se vzorky vyrovnání svou práci z obchodu s auty nebo pneumatiky. Ačkoli proces není příliš těžké, tam je určité množství základních znalostí potřebných pro vyrovnání kol aut zpět do ideální polohy. Geometrie kol vyžaduje tři měření – prst, klenutí a kolečka. Všechny tyto jsou podrobně vysvětleny níže.

Základní pojmy geometrie kol vysvětlil

Kolečko
Caster je definována jako sklápění vrchní bodu na ose vozu řízení. Naklápění je buď dopředu nebo dozadu při pohledu ze stran vozu. Dopředu náklon označovány negativní (-) označení, zatímco zpět plachta je označován kladným (+) znaménko. Nošení v řadách není ovlivněna kolečka, ale určitě nemá vliv řídícího na ovládání směru. Vůz tělo musí být na jeho předem určené výšky, protože má vliv na kolečka. Pozitivní kolečko je výsledkem vozu zadní straně je nižší, než je normální výšky. V případě, že zadní strana vozu je vyšší, než je normální výšky, přední zavěšení ukazuje méně pozitivní kolečku. Pokud je rozdíl mezi kolečka hodnotami dvou kol, kolo se začne táhnout k vozu středu. Díky tomu je vozidlo posunu k straně, která má nižší Caster hodnotu.

Vzepětí
K lovu z kol od svislé, při pohledu z přední části vozu, je známý jako odklony. Pokud kola úhel dovnitř shora odpovídá odklonu hodnota je záporná (-), zatímco hodnota je kladná (+), kdy se kola úhel ven z vrcholu. Směrová kontrola a opotřebení pneumatik je ovlivněn Camber nastavení. Pokud je odklon je příliš na pozitivní straně, pneumatiky pak díly zavěšení bude zanikat rychle. Vysoká negativní odklon bude nosit vrstev, stejně jako díly zavěšení na vnitřní straně. V případě, že rozdíl v odklonu hodnoty pro dvě pneumatiky, které jsou na straně sebe je větší než 1 stupeň, bude to mít za následek kabinou taženého na straně, která má větší pozitivní klenutí.

Toe
Toe měření určuje, jak moc přední kola se obrátil na vnitřní nebo vnější z přímé polohy. Pokud se kola se obrátil na vnější straně, toe je hodnota záporná (-) a když se kola se obrátil na vnitřní, prst hodnota je kladná (+). Obvykle je hodnota špičky je pouze zlomek stupně. Toe zajišťuje, že se kola běží paralelně vedle sebe, když je vozidlo v pohybu. Řízení nerovnováha a rychlé nošení pneumatik jsou možné výsledky vadného toe úpravy.

Jak Re-Align předního kola

Vždy je doporučeno získat re-zarovnání svou práci od profesionála, protože to vyžaduje určité množství technických znalostí a některých specifických zařízení, stejně. Nicméně, metoda uvedená níže použít znovu nastavit přední kola do určité míry. Mělo by být souzeni pouze osoby, které mají základní znalosti o autech.

Chcete-li začít s, zajistil dvou typových tašky PU plastu a jeden laserovým ukazovátkem.
Zaparkujte vůz na rovném povrchu a místo jednoho plastového sáčku za každého předního kola.
Plastový sáček pomáhá udržet kolo na minimální tření pozici pro zarovnání účely.
Zvrátit autu trochu dostat obě přední kola o plastových pytlů. Nastavení vozu řízení do původní přímé polohy.
Použití laserové ukazovátko, seřizování světla z pneumatiky přední hrany k zadní hraně v trochou dolů polohy tak, aby paprsek dopadá na zem a tvoří úhel.
Tento postup opakujte pro druhé kolo, aby si své celkové špičkou úhel.
Tam bude seřizovací šroub pod kola automobilu, který je třeba uvolnit. Nastavte tyč dle požadavků buď zvýšit nebo snížit špičky úhel.
U vozů s zadní kola, ideální úhel je 0, ale úhel předního kola řídit auta se musí vypočítat a upravit.

Re-vyrovnání nákladů

Náklady na seřízení geometrie kol zahrnuje zejména práce výdajů a tudíž i náklady se liší od místa k místu v závislosti na životní úrovni v dané oblasti. Existuje několik pneumatik center a bazarů, které poskytují tuto službu, podrobnosti, které lze nalézt on-line, nebo v každém podnikání adresáři. Náklady pohybuje v rozmezí od 30 do US $ US $ 70, v závislosti na oblasti. Pro lidi, kteří chtějí sladit všechny čtyři kola, mohl pneumatiky zarovnání náklady být kdekoliv mezi US $ 50 na 100 USD, opět v závislosti na oblasti.

Informace o tom, kdy to udělat opětovné sladění bude k dispozici v manuálu. Obecně platí, že vyrovnání je třeba udělat jednou za rok nebo po každých 10.000 mil na auto běží, co nastane dříve. Moderní vozy mají výhodu, protože vyžadují pouze sbíhavost a žádné koleček nebo odklon úpravy.

Bubnová brzda odstranit
Power Windows nepracuje
Jak otevřít Stuck kapoty vozu
Bugatti Vs. McLaren
Brzdové vedení Náhradní
Řešení problémů měřič ujeté vzdálenosti
Příznaky Bad Starter
Autolak
Palivová nádrž Čištění – Benzín Tank oděvů
Autorádia Installation
Německé Auta Vs japonská auta

Leave a Reply