Problémy Car Alternátor

Moderní vozy, nákladní automobily a karavany jsou dobře vybaveny veškerým komfortem lze představit. Všechny tyto spotřebiče a motor je třeba spoustu elektrické energie pro provoz. Kde se to všechno moc pochází? Tento požadavek je splněn velmi jednoduchý gadget, známý jako “Alternátor”. To je zkratka pro “generátor střídavého proudu.” Účinnost těchto zařízení je asi 50 – 60%. Díky použití alternátoru, který je dynamo, vaše auto generuje své vlastní elektrickou energii a ukládá ji do nabíjecí autobaterii. Ergo, je to naprosto nezbytné, aby si udržet kontrolu fungování alternátoru nebo mohou být ponechány vysoké a suché bez moci řídit auto! V následujících řádcích jsem se vám se stručným vysvětlením toho, jak alternátory práce, před poskytnutím vám průvodce odstraňováním problémů na opravy je.

Jak se do auta Alternátor práci?

Alternátor vytváří elektřinu tím, že využívá základní zákon elektromagnetismu, který je – “Změna magnetického pole vytváří elektrické pole”. Existují dva důležité části alternátoru – stator a rotor. Rotor je v podstatě soubor tři dvojice elektromagnetů s opačnými póly proti sobě, umístěné na válcové disku. Jsou 120 stupňů ven fáze od sebe navzájem. Stator je stacionární část umístěna na středu rotoru disku.

Rotor je připojen k hřídeli motoru, pásem. Tak, důležitou součástí tohoto sestavení je alternátor pás, který přenáší točivý moment motoru na rotor. Když je motor v provozu, rotace klikové hřídele je rotor jít kolem. Revolvingový rotor vytvoří měnící se magnetické pole. Toto pole indukuje třífázový proud v centrální statoru. Proud je generován 120 stupňů mimo fázi, každý z magnetu párů. Tam jsou výstupní svorky připojené ke statoru s odděleným vinutím pro každou fázi.

Nicméně, toto je výstupní proud AC (střídavý proud), ale autodoplňky vyžadují DC (stejnosměrný proud) pro provoz. Proto je AC-DC konverzi dosaženo spojením výstupní proud z statoru s dvojitou mostu usměrňovacích diod okruhu, který účinně dělá práci. Takže, jedno auto alternátor s takovými třemi sadami magnetů vytváří trojí proud, který je 120 stupňů mimo fázi. Celkový výstupní napětí alternátoru se pohybuje kolem 14 V typicky.

Výstup DC z usměrňovače je napájena na baterii, která se dostane nabitou a efektivně “zásobami” vyrobené elektřiny. Pro provozování elektromagnety v alternátoru, napětí musí být napájena z akumulátoru na začátku, který se nazývá “budiče” napětí. Celá alternátor sestava je podporován ložisky pro hladký otáčení. Proto je chemická energie benzinu v nádrži přeměněn na elektrickou energii, tím alternátorem. Po tomto stručném přehledu alternátoru je operace, dejte nám dostat se do řešení potíží režimu.

Odstraňování problémů Car Alternator

Každý kousek elektromechanických zařízení je vázán na poruchy v určitém okamžiku, ne-li udržovány, vzhledem ke konstantním třecích sil. Vozu alternátor není výjimkou. Vedení kartu na výkonu vašeho vozu alternátoru a péče o ně je jednoduchý úkol. Zde je základním průvodcem pro odstraňování alternátorů problémy účinně. Pokud je vaše auto Reflektory pohasnou často a elektrické příslušenství mají problémy, je to ale přirozené podezření alternátor problémy. Zde je návod, jak můžete jít o diagnostiku a řešení problémů.

Zkontrolujte “ALT” Light
Za prvé, sledujte přední panel Vašeho vozu a uvidíme, jestli světlo označeny jako “ALT” svítí na přístrojové desce. Pokud tato LED svítí, je to známkou toho, že přímé výkon alternátoru napětí výrazněji klesla. Je naprosto nezbytné, abyste otestovat alternátor okamžitě.

Testování Alternátor
Alternátor má tři provozní fáze, s nichž každý poskytuje určitý napěťový výstup. Proto, i když o jeden stupeň nebo dva stupně nezdaří, můžete si nevšiml, jak se někteří množství napěťového výstupu je stále nabíjení. Také, pokud si nejste uvedení hodně zatížení na baterii, a všechny tři etapy se nepodařilo, stále auto může pracovat na rezervní nabití baterie. Toto dělá to obtížný určit, zda zdrojem problému je alternátor.

Způsob, jak vyzkoušet tento problém a postarat se o to, je poměrně jednoduché. Set motor na volnoběh režim a zkontrolujte napětí mezi výstupní svorky alternátoru pomocí digitálního multimetru nastavit na napětí režimu. Pokud se propadl pod maximální výše 14 V, pak může být stádium selhání. V případě, že je to opravdu maximum při 14 V, zkontrolujte, zda zůstane stabilní po instalaci více zatížení, jako je klimatizace. Pokud to není zůstaly stabilní, můžete si být jisti, že alternátor je v potřebě opravy. Test baterie výstupní napětí příliš, protože někdy je to vybitý akumulátor, který je viníkem.

Zkontrolujte funkci elektromagnety
Zkontrolujte, zda elektromagnety jsou v provozu od zjistit, jestli s kovovými předměty si přitahován k alternátoru. Pak zkontrolujte pro neobvyklou duní hlukem z alternátoru. To může znamenat, že ložiska jsou opotřebované. V tomto případě může být nutné vyměnit je brzy. Zkontrolujte rotoru pás, protože může sklouznout nebo zlomit. Výměny jsou snadno dostupné na vašem sousedství obchodě autodoplňků.

Dodržujte Alternátor pás
Opotřebované nebo zpomalil alternátor pás může být důvodem pro alternátor je nízká výstupní napětí. Otevřete kapotu a sledujte alternátoru pásu stav, spolu s jeho napětí. Pokud je to opotřebované, si to vyměnit. V případě, že došlo ke ztrátě napětí, dostat své auto do nejbližšího centra autoservis získat napnutí řemene nastavit přesně.

Zkontrolujte uvolněné připojení
Velmi častým důvodem problémů v působení většiny elektrických zařízení je “Loose zapojení”. Zkontrolujte uvolněné spoje, které by mohly být brání fungování alternátoru. Kterým je může obnovit funkčnost k normálu.

V neposlední řadě, mají osvědčený a důvěryhodný mechanik po vašem boku o odbornou radu v případě, že se příznaky problému jdou mimo vaše chápání. Vždy se snažte pochopit řešení půjčovnu problém, pokud je v půdě, a to i v případě, že mechanik vyřeší za vás. Věř mi, že to vždy pomůže a přijde na pomoc, když jste na vlastní pěst.

Bad Alternátor Příznaky
Automatická převodovka problémy
Plastic Gas Tank Repair
Hlavní válec problémy
Top 10 Nejrychlejší auta ve světě
Problémy autoalarm
Nejlepší Sedan for the Money
Nejspolehlivější auta
Vagon servisní Plán
Bumper Repair Náklady
Co je to nejrychlejší auto na světě

Leave a Reply