Střešní okno Vs. Moonroof

Z mnoha vybavení, které budete tendenci hledat v autě, některé se zdají tak cool jako malý otvor ve střeše vašeho nóbl nového vozu. Běžně se nazývá střešní okno, to je chtěl dělat právě, jak název napovídá, ať slunce dovnitř Chystáte se této logiky, moonroof má být otvor v autech všech nočních bytostí ven na ulici v noci! No nejste příliš daleko od pravdy.

Podle definice, střešní okna jsou odvzdušňovací nebo posuvné otvory ve střeše vozu (obvykle přímo nad zadním sedadlem spolujezdce) chtěl nechat světlo a / nebo vzduchu do auta. Ty, které mohou být otevřeny, může být buď ovládány ručně, nebo může mít motorizované panel. Existuje mnoho typů střešních oken, v závislosti na typu vozidla, a samozřejmě Váš vkus (nemluvě o “těsto” nosíte!). Tam je málo, pokud vůbec Rozdíl mezi těmito dvěma, moonroofs jsou ve skutečnosti typ střešního okna.

Střešní okna jsou obvykle neprůhledné, takže jsou téměř vždy silně zabarvené. V důsledku toho nechat v žádném vzduchu nebo světla tak dlouho, jak oni jsou uzavřeny. Naopak, může moonroof nechat ve světle, i když je zavřeno, a jen po stisku tlačítka otevřou. Další zajímavá věc, o této funkci je něco, co znám jako “panoramatickým střešním oknem”. To je posuvné střechy, který se vztahuje na celou škálu horní vozidla namísto pouze malé čtvercové nebo obdélníkové oblasti, a zdá se velkolepý když je to zcela otevřené.

Historie “Rooftops”

Cesta zpět v pozdních 70. letech, kdy tato koncepce byla nová velká věc, oni byli voláni moonroofs. Toto bylo otvor ve střeše vozu, který byl původně ze stejného materiálu jako zbytek střechy. Toto bylo obvykle provádí majitelů aut samotných, jak výrobci automobilů na době neměl tuto funkci nabízejí ve svých autech. S jeho rostoucí popularita, výrobci automobilů součástí těchto střech ve svých autech, a ve skutečnosti se jednalo o všeobecných služeb některých svých nejprodávanějších vozů času. Kolem 1973, americká společnost Střešní okno (nyní známý jako americké speciální auta) učinil první oficiální moonroof. Jak již bylo zmíněno dříve, to bylo prostě střešní okno ze skla, a ovládány elektronicky. Ford používal toto v jednom ze svých vozidel, a to je nyní standardním příslušenstvím ve většině z jejich top-end sedany. Většina velkých výrobců automobilů od následovaly a nabízí střešní okno jako další funkce do svých high-end auta. Dnes je většina z nich vyrobené ze skla, tak, aby se nechal světlo v, aniž by bylo nutné pop otevřít.

Zatímco zcela zatahovací střecha v autech (kabriolety) je luxusní těší pouze crème de la crème společnosti, střešní okna jsou poměrně v dosahu prostých. V těchto dnech je spousta cenově dostupné střešního okna souprav dostupných na trhu, které mohou být snadno nainstalovány v autě na méně než polovinu ceny z výroby namontované verzi. Takže teď jste mohli dostat na limo-esque pocit (minus luxus a přemrštěné ceny tag) cestování po ulicích Las Vegas ve vašem vlastním malém autě s střešním oknem. Tento malý inovace, nemusí “přinést střechu”, ale jistě vám dává vychloubání práv mít jeden z nejlepších vozů mezi svými přáteli.

Německé Auta Vs japonská auta
Nejrychlejší Street Legal auto na světě
Keyless dálkové programování
Známky ucpaný palivový filtr
Palivová nádrž Čištění – Benzín Tank oděvů
Car Pokyny Stereo Installation
Anti-lock brzdový systém
Jak často udělat chladicí kapaliny Flush
Torzní tyč
Brzdová kapalina Flush
Čištění hliníkových kol

Leave a Reply