Disc Vs. Bubnové brzdy

S pokrokem v automobilovém technologií, brzdové systémy také neustále vyvíjí nabídnout přesné brzdění zařízení v moderních automobilů. Dva primární brzdění technologie vyvinuté v průběhu času jsou bubnové brzdy a kotoučové brzdy. Srovnání mezi bubnovými a kotoučovými brzdami, které najdete v tomto článku, zdůrazňuje rozdíly mezi designem a pracovní těchto technologií. Účinný brzdový systém zajišťuje bezpečnost při jízdě, a proto je naprosto nezbytné, aby jste ty nejlepší namontovány pro Váš vůz.

Při použití brzdy, vozidla zastavil uplatněním třením kol. Teplo je generováno v procesu. Přeměna kinetické energie rotujících kol do tepla, zpomaluje kolo. Brzdný účinek závisí na brzdné síly aplikovaného, ​​hmotnosti vozidla a oblast použití brzdné síly. Dalším faktorem, který do značné míry ovlivňuje brzdy fungování je, jak je teplo generované rozptýlí, protože to rozhoduje o život brzdového materiálu.

Rozdíl mezi Disc a bubnovými brzdami

Při rozdíl mezi těmito dvěma typy technologií brzdových, dvě hlavní věci, aby zvážila, jsou design a funkčnost. Dovolte mi, abych definovat návrhové rozdíly jako první. To bude následovat verdikt a vysvětlení, které je lepší z těchto dvou technologií.

Design & Funkčnost Rozdíly
Bubnové brzdy se nazývají tak proto, že jejich hlavní složkou je kolo buben, který se otáčí společně s koly. Uvnitř bubnu jsou boty vybaveny tak, aby vytvořit potřebný brzdný tření při stisknutí proti bubnu. Po stisknutí tlačítka se na brzdových pedálech hydraulickým sílou, to ovládá boty způsobit tření a přivést kolo zastavil.

Princip kotoučové brzdy práce je stejný jako bubnové brzdy, ale jsou zcela odlišné v konstrukci. Skládá se z tenké rotoru a brzdění prvek je ve formě malých třmenu. Tento třmen domy dva brzdové destičky, které jsou umístěny na obou stranách rotoru, což přinese kolo zastavil u upnutí. Pohyb obložení Brzda je ovládána hydraulickým brzdovým síly, které je ovládáno pomocí tlačítka dole na brzdový pedál. Jedním z hlavních bod rozdílu je, že rotor je vystavena vzduchu vede k lepší odvod tepla, a proto se větší brzdný účinek. V důsledku toho tyto autodíly vydrží déle.

Které z nich jsou lepší?
Kotoučové brzdy fungovat lépe než bubnové brzdy, protože rozdíl v odvodu tepla v obou systémech. Zatímco bubnové brzdy dostat přehřáté vlivem tepla v bubnu, rotoru ochlazuje rychleji a nabízí lepší brzdící schopnost. Dnes většina aut má kombinaci obou brzd v jejich fungování. Přední kola jsou vybavena kotoučovými brzdami a zadní kola jsou vybavena bubnovými brzdami. K dispozici jsou high-end auta, které přicházejí s kotoučovými brzdami namontovaná do všech kolech. Bubnové brzdy jsou levnější než kotoučovými brzdami. Kombinace dvou brzdovým systémem pomáhá udržet cenu vozu za rozumné, a zároveň nabízí dostatečnou brzdnou schopnost. Pokud se rozhodnete pro kotoučovými brzdami, tam je menší riziko častých problémů.

Volba je ve skutečnosti poměrně jednoduchá a rozhodly pro brzdy kotoučové je vždy lepší rozhodnutí, které nabízejí lepší služby v širokém rozsahu provozních podmínek a také vydrží déle.

Nejspolehlivější auta někdy se budoval
Honda Vs Nissan
Autobaterie Údržba
Poplašné systémy pro automobily
Světla Dashboard Výstražné
Autorádia zapojení
Diagnostika skřípavý zvuk při otáčení Váš automobil
Autobaterie Životnost
Nejbezpečnějších vozů
Bezpečnosti vozidel
Diagnostika ječivý zvuk při akceleraci

Leave a Reply