Jak ABS brzdy práce

Všechny vozy jsou dnes vybaveny brzdami ABS a jak jejich práce je první otázka, která přijde na mysl, když si myslíte, že ABS (protiblokovací brzdový systém). Automobilové technologie je denně snaží rozšiřovat nových výšin s pokrokem a hluboký výzkum. Úvod ABS byl velký revoluční koncept automobilové techniky. ABS je auto brzdový systém, který umožňuje kola vozu zastavit pomalu a bez smyku a brání zablokování kol se. Zastavení vozu na kluzké vozovce může ukázat velmi nebezpečné pro řidiče. To může vést k nešťastné nehodě a díky které auto a řidič může utrpí těžké škody. Tento systém byl zaveden v roce 1980 “a od té doby je standardní vybavení většiny aut. Vzhledem k tomu, že je na silnici docela někdy, pojďme se dozvědět něco více o nich.

Jak ABS brzdy funguje

Hlavním Odpověď za jak tato technologie funguje, je velmi jednoduchý. Protiblokovací brzdový systém je určen především pro bezpečnou a pohodlnou jízdu. Kola, který je smyku má menší přilnavost na silnici než kolo, které není smyku. Při jízdě na mokré vozovce, je jasné, že kola jsou dostaneme velmi málo trakci při jsou použity brzdy. Důvodem je, že kontaktní plocha pneumatiky na mokré ploše trpí menší tření. ABS zabraňuje zablokování kol při brzdění, nechávat je točit při nižší rychlosti, a tím brání vozy z smyku. To má za následek v autě zastavuje s kratší vzdálenosti.

V této sekci se budeme zabývat o tom, jak se tento systém funguje v jednoduchých podmínkách. Regulátor systém je důležitou auto část a udržuje oko na zvyšující se rychlostí vozu po celou dobu. Hledají se různé pohyby v kola automobilu, které mohou být náhlé a rychlé. při zabrzdění snímače cítit snížení otáček kola. Senzory ovládání brzdové ventily na zpomalení kola, a tím uvolnit brzdy, které mu umožňují otáčet. Tato funkce účinně zabraňuje uzamčení kola a přibližování vozidla. Naopak, pokud je snímač zjistí, že kolo se otáčí rychleji než ostatní kola, it ovládá brzdový systém na rychlejší kola. Celý tento proces je plynulý a dochází opakovaně v autech s ABS. Výsledný efekt pro řidiče je, že on / ona prožívá bezpečnější jízdy kde jeho auto není smyk a zastaví a starší a rychlejší.

ABS brzdový systém Components

ABS je vyrobena ze čtyř hlavních komponent, které zaručují bezproblémové fungování systému a bez těchto tří možností odpovědí na to, jak může ABS brzdy práce nemůže být dokončena.

Snímače otáček
Rychlostní senzory z ABS potřebujete vědět o rychlosti kola, které se chystá kontrolovat. Snímače rychlosti jsou na všech 4 pneumatik auta pro regulaci rychlosti vozidla.

Ventily
Tam je ventil instalován v brzdovém potrubí každého brzdy, které jsou řízeny ABS. V různých ABS ventil má 3 polohy.

V první poloze je ventil otevřen a tlak přichází přímo z hlavního válce a prochází brzdy.
Ve druhé poloze se ventil zabraňuje linku udržet mimo brzdu z hlavního válce. To je efektivní při snižování tlaku od stoupá.
Ve třetím místě, ventil uvolňuje nějaký tlak z brzdy.

Tlak čerpadla
bary
(liber na čtvereční palec)
Vzhledem k tomu, ventil uvolní tlak z brzd, je nutné, aby tlak se vrátí. Čerpadlo snižuje tlak v řádku.

øídící obvod
Regulátor řídí ve voze ABS. Upravuje rychlostní senzory a kontroluje ventily.

ABS brzdy přece dávají bezpečnosti k autu, když musí čelit obtížným silniční podmínky a doporučuje se, aby vozy by měly být inovovány s ABS.

Vynález kola
Mp3 přehrávače
Světla Dashboard Výstražné
Nejlepší Concept Cars
Power Windows nepracuje
Jak čistit svorkám akumulátoru
Audio knihy
Alternátor Problém Diagnóza
Jak vyměnit pneumatiku
Jak číst rozměry pneumatiky
Jak vyměnit světlomet spínač

Leave a Reply