Keramické brzdové destičky

Pokud jste řidič auta, bylo by zbytečné připomínat význam řádného brzdového systému na místě. Ceramic brzdové destičky vysoké skóre na všech zkouškách, které dělají ideální brzdové destičky pro používání automobilů. Oni byli první vyvinula a používá britskými inženýry ve vysokých vlacích TGV ve Francii. Od té doby, se tyto podložky našli uplatnění v těžkých vozidel, nákladních automobilů a vysoce výkonné automobily.

Pokud jde o měnící brzdových destiček, mnoho možností, jsou dnes k dispozici. Brzdové destičky vzít tíhu tření vytvořené při brzdění z vysokých rychlostí a při vysokých teplotách. Automobilové technici byli výzkum na vytvoření brzdové destičky z materiálů, které mohou účinně ubránit, vysoké teploty, stres a déle vydrží. Odpověď byla nalezena v podobě kompozitních keramických materiálů. Composite keramické materiály přinesly velký zájem, kvůli jejich jedinečné vlastnosti a používají se všude, od vytváření supravodičů brzdových destiček!

Pracovní brzdových destiček
Moderní automobilové brzdové systémy používají kotoučové brzdy, které mohou účinně zastavit nebo zpomalit auto kola rotaci a přivést auto zastavil. Tyto brzdové kotouče jsou připojeny na nápravu. Po stisknutí tlačítka se na brzdy, jsou Autokola zastaví tím, že nutí brzdové destičky přijít do styku s koly, díky mechanické, pneumatické, hydraulické nebo elektromagnetické síly. Aplikace brzdových destiček na obou stranách kola a výsledné tření je auto zastaví nakonec. Během každého brzdového například, brzdové destičky mají zvládnout intenzivní friction a teplo. Některé z prvních brake destiček byly vyrobeny z azbestu, organické materiály, jako je pryskyřice, sklo a kevlaru.

Tam bylo mnoho problémů spojených s každou z těchto typů brzdových destiček. Faktory, které rozhodují o účinnosti podložku brzdy je zastavení kapacitu, tepelná ztráta, množství prachu vyrobeného a hluku. Ceramic brzdové destičky jsou nejlepší možnosti zvážení všech těchto faktorů, kromě jednoho z ceny. Tyto keramické kompozitní brzdové destičky jsou nejnákladnější ze všech možností k dispozici.

Jaké jsou keramické brzdové destičky?
Ceramic brzdové destičky jsou vytvořeny z kompozitu keramických vláken, mědi vláken, pojiv a výplňových materiálů. Jeden důležitý rys, který dělá je užitečný v těžkých vozidel, je jejich vysoká schopnost odvodu tepla, méně prachu výroby a jejich lehkosti ve srovnání s jinými typy podložek. Oni vydrží déle, zotavit rychleji po zastavení a jsou velmi tiché v provozu. Faktor hluku je nižší hladina akustického kmitočet klesne rámec běžné lidské ucho. Všechny tyto vlastnosti dělají Tyto brzdové destičky velmi užitečné v závodních vozů a dalších sportovních vozidel. Nízká prachu faktorem z nich dělá vynikající volbou pro vozy s koly legovaných a ABS brzdových systémů především.

Rozdíl mezi jejich výkonem a jiné druhy brzdových destiček je patrné pouze v případě závodních vozů, kde poskytují vnější okraj. Nicméně, pokud jde o automobily na běžné použití, rozdíl není moc a není opravdu stojí za vyšší cenu. Pro ně kovové brzdové destičky jsou tou nejlepší volbou, protože jsou dostatečně odolné a jsou mnohem levnější v porovnání s keramickými brzdovými destičkami.

Odhad nákladů
Pár podložek stojí kolem $ 55 až 60 dolarů. Existuje mnoho typů těchto destiček dostupných na trhu a liší se v kompozitních materiálů, z nichž jsou vyrobeny. V souladu s tím se náklady liší také. Vyberte si ty, které jsou vhodné pro Váš vůz modelu.

Oni mohou být dražší, ale dědic dlouhověkost z nich dělá dobré volby v dlouhodobém horizontu!

MP3
Dálkové Startéry pro auta
Autobaterie Tester
Náklady na brzdových destiček
Průvodce pro Car Care
Jak diagnostikovat Car problémy
Brzdová kapalina Flush
Jak vyčistit litá kola
Sluneční clona Náhradní
Malé Cars 2012
Honda vs Toyota

Leave a Reply