Kované Kola Vs. Litá kola

Při výběru kola pro váš automobil, je zde značné množství výběru. S pokroky v automobilovém technologie, dokonce i auto kola technologie značně vyvinula, aby splňovaly měnící se požadavky. Zatímco jsme svědky značného pokroku v design kola, došlo ke změně v materiálech používaných pro výrobu kol. Steel, který byl jednou preferovaným materiálem, byl nahrazen hliníkových slitin. Mezi všemi typy kol, máte možnost vybrat si mezi kovanými koly a litých kol.

V rámci diskuse o rozdíl mezi kovanými koly a litá kola, budeme v podstatě rozlišit výhody a nevýhody kování a odlévání jako výrobní procesy. Jak zjistíte, síla jakéhokoli kovového výrobku není jen závislá na tom, co je vyrobeno z, ale také na tom, jak byl vytvořen.

Vnitřní Krystalová struktura kovu nakonec rozhodne jeho pevnost a další vlastnosti, což je ovlivněna způsobem, jakým se zpracovává surový kov. Podívejme se, jak kovanými koly se liší od litých kol v následujících řádcích.

Kované Kola Vs. Litá kola Srovnání

Začněme tím, že vidí rozdíl ve výrobním a vnitřní struktury obsazení a padělaných kola z lehkých slitin. To bude následovat srovnání funkcí a nákladů.

Základní rozdíly
Litá kola jsou vytvořeny litím tekutého nebo litého kovu do zvláště určených forem. Tekutý kov je pak ochladí na vytvoření pevné kola požadovaných rozměrů. Obvykle jsou vyrobeny z hliníkové slitiny. Tyto dvě hlavní typy slévárenských procesů jsou gravitační lití a nízké tlakové lití.

Na druhé straně, je kovaná kola vyřezával kladivem, aplikace tepla a tlaku, aby jim požadovaný tvar. Hliníkové slitiny nebo oceli mohou být použity v kovaná kola výrobě.

Porovnání funkcí
Rozdíl v jejich výrobě převádí do rozdílu v jejich vlastnostech. Zrna nebo krystalové struktury slitiny a kovanými koly jsou odlišné. Zatímco první z nich má jednotnou zrnitou vnitřní strukturu, ta druhá má Zesítěný obilí strukturu, která dělá to více těžší. Hustoty obou kol typy jsou srovnatelné, ale kovaná kola mají tendenci být lehčí, protože mohou dosáhnout větší pevnost v tahu, navzdory nižšímu hmotností.

Z hlediska pevnosti, kovaná kola mají výhodu nad litých kol. Tento rozdíl v síle, je také z důvodu vysokého stupně slitin používaných při výrobě kovaných kol, ve srovnání s litá kola. Jsou lépe vzdorovali dopady, ve srovnání s litých kol.

Náklady
Cost moudrý, litá kola jsou levnější ze dvou. Vyšší výrobní náklady kování přidat k kovaná kola náklady. Nicméně, většina lidí raději jít na kovaných kol, neboť poskytují větší pevnost a jsou odolné vůči nárazům. Důrazně se doporučuje použít kované kola pro nákladní automobily a jiných těžkých vozidel. Nízké kola tlakové lité jsou vhodnější pro lehčí vozidla.

Kované kola jsou lepší volbou, protože jejich vlastní síle ve srovnání s litých kol. Jestliže cena není problém, bych já osobně rozhodnout pro kovaných kol přes litých kol kdykoliv. Myslím, že to stojí za to strávit trochu více na něco jako automobilová kola, jak jsme nedělají náhradu často. Přemýšlejte dlouho termín a zvolte podle toho, která z těchto dvou zápasů váš rozpočet a požadavky.

Zkontrolujte napájení z autobaterie
Jak odpojit autobaterii
Jak vyměnit žárovku světlometu
Vynález kola
Hybridní autobaterií
Car Oprava Tipy
Audio knihy
Nejspolehlivější auta roku 2012
Samolepky na auta
Kdy vyměnit baterie vozu
Car Audio a Video Nákup Tipy

Leave a Reply