Lamborghini Historie

Bylo to na rodinném sídle v Renazzo, severně od města Bologna v Itálii, že Ferruccio Lamborghini se narodil na vyhrazeném a stanoví Taurus, 28. dubna 1916. Logo své společnosti naznačuje jen, že – uzemněný, healthfully solidní, frkání zlatý býk, s sklonil hlavu a je připraven vyrazit, proti bohatým sametově černému pozadí. Býci Téma ambice, solidarity, stability, a síla je následováno různými jmény modelů Lamborghini, jako Islero (“logickým nástupcem 400 GT, velké klasické a velmi tradiční ve svém těle, navržený Marazzi” ), Miura (“sportovní vůz pro mladé v srdci, kteří chtějí jít jako čert a být viděn”, a také “příliš extrovertní”), Espada (“Lamborghini zralého muže, další krok po Miura”) a Urraco (“ideální auto pro ženy, které chtějí jít rychle”).

Láska k Machine
Ferruccio přirozený sklon k strojů vedl jej, aby se kurz v oblasti průmyslových technologií v Fratelli Taddia ústavu nedaleko Boloně, kde promoval v roce 1940. Brzy poté, v době druhé světové války, byl odveden a přistál v armádě, staničení jej jako člen posádky pozemní vojenského letectva, na ostrově Rhodos v Řecku, kde on sloužil jako mechanik.

Ostrov však padl do rukou Britů na konci války v roce 1945. Italská hospodářská stav klesal kvůli účinkům druhé světové války a jediný způsob, jak oživit to prostřednictvím přírodních zdrojů, které měli. Pak, v roce 1946, poté, co byl propuštěn z britského zajetí, kde byl držen jako válečný zajatec, Lamborghini šel rovnou zpátky do Modeny v severní Itálii žít svou lásku mechaniky. Do této doby, v roce 1947, on si vzal, ale tragicky přišel o manželku, která porodila své první dítě, Tonino. Ferruccio začal vyrábět cvičení-zařízení pro italské ženy, které chtěly mít obložení siluetu. Nicméně, nebylo to tak dobře v poválečné Itálii, kde byly další obavy.

On otevřel garáž nebo spíše malý automobil a motocykl opravnu. Jeho láska rychlých aut a rychlosti se jej zadat pěkných pár závodů s jeho Barnstormer Fiat, a v roce 1948, se pokusil o Millie Miglia, ve třídě 750 ccm s Baglioni jako jeho týmový kolega. Zemědělství bylo jedním z nejlepších způsobů, jak, aby urychlily v ekonomické oddělení. Nedostatek strojů a poptávkou po ní zažehl Lamborghini nastartovat k této záležitosti najednou, s dostatkem energie. Tam byl naléhavá potřeba pro traktory v zemědělské oblasti v blízkosti jeho rodného města, kde žil v té době. Soustředil veškerou svou pozornost a energii při nákupu a montáži válkou roztrhané vojenské techniky ve své dílně učinit spolehlivé traktory. Začal budovat vlastní traktoru motory.

Do roku 1950, Lamborghini traktory společnosti, Lamborghini Trattori SpA., se stal jedním z největších společností, prodej zemědělské techniky a dosáhl více než sazbu kolem 6 traktorů denně a 400 traktorů měsíc v roce 1960. On také nohu v jiných podnicích, jako je výroba klimatizace a topení investovat své zisky. V zadní části jeho mysli, nicméně, chtějí budovat svou ideální auto stále zuřila.

Počátky Lamborghini
Ferruccio byl zamilovaný do Ferrari a kvetoucí úspěch svého podnikání mu dovolil, aby mohli dovolit několik z nich. On si o nich, nicméně, jak příliš hlučný a hrubý na silnici a byl docela zklamán s nimi, zejména jejich motory. On dělá zmínku o tom, jak jejich spojky spálil (Ferrari 250 GT) a šel rovnou do továrny Enza Ferrariho, který nebyl příliš daleko. Pokaždé, když tam šel on byl vyrobený čekat a on si myslel, že všichni lidé tam má nějaký škodlivý potěšení z ní. Ferrari se odsekl k nelibosti Ferruccio, říkat, že jakmile se držel král Belgie čeká, a tak pan Lamborghini, který byl prostě stavitel traktorů a kotlů, neměl nic namítat asi opravdu. Ferrari popraskané, “Vy víte, jak řídit traktor, ale nikdy se naučit řídit Ferrari.” Enzo Ferrari, tak hrdý na své postavení a zatvrzelé s jeho názorem o Ferruccio a všechny návrhy Lamborghini aby zlepšení padla na úrodnou půdu.

Lamborghini měl jen o dost a snažila se stavět jeho vlastní auto tak, jak chtěl, a robustní jeden u toho! Co Lamborghini se rozhodl udělat nejprve bylo dostat větší spojku, který on dělal, od Borg a Beck. Pak, nechávali Ferrari hlavy válců s jedním vačkovým hřídelem a 12 rockerů, on nahradil s těmi jeho vlastního návrhu s oddělenými hřídele vačky. On pak dal motor zpět do 250GT a vybavená 6 horizontálně namontovaných karburátorů (ten, který by byl na 350GT jen 2 roky později). Lamborghini byl spokojen s výsledkem a často čekali na zkušební řidiče z Maranella (město v severní Itálii, 18 km od Modeny) sportovní ProvaMo na talířích u vchodu do superdálnice u Modeny. Uvědomil si svou Ferrari sálající rychle až 25kph rychleji než jejich, který věděl, že byl kvůli jeho geniální čtyři vačky konverze. Oni by se ho zeptat, co se stalo jeho automobilu, ke kterému se používá odpovědět s vědoucím úsměvem, “Oh, já nevím.

Ferrari nikdy k němu promluvil znovu po tom. Lamborghini uznává skromně as úctou, že Ferrari je velký muž, ale že to bylo prostě příliš snadné ho rozrušilo.

Vznik Automobili Lamborghini Ferruccio
Mnoho lidí si myslelo, že šílený extravagance jako by to byl typ auta v té době byla rizika. Mysleli si, že to prostě promrhat svůj majetek a nikdy žádný zisk z ní. Ale, určí Lamborghini důvěryhodný moc dobře, že to riziko stojí za to podstoupit. Jak on získal spoustu zkušeností s jinými společnostmi, věděl, že to byl právě takový prostor a zařízení, které potřeboval vytvořit strukturu, která fungovala optimálně a před tím, než koupil velký pozemek v Sant’Agata Bolognese. Tam byl tvrdohlavý a brilantní tým inženýrů, kteří byli ochotni účastnit se tvorby Ferruccio tyto sen. Tito zahrnovali Gianpaolo Dallara, Paolo Stanzani, Giotto Bizzarrini a další. Byl tedy schopen vytvořit dobře osvětlený centrální ultramoderní funkční budovu, sousedící na kancelářskou budovu. To bylo spíše ideální pro něj, protože když si všiml něčeho ne zcela udělat tak, jak on by si představovali, mohl jednoduše vyhrnout si rukávy a jít do práce na autech sám.

Ke konci roku 1962, když začal pracovat na svém projektu a stanoveny úředně “Automobili Lamborghini Ferruccio” v Sant’Agata Bolognese, Itálie. A tak začalo historii “Lamboghini Automobili”. Lamborghini pověřil inženýrskou firmu Società AUTOSTAR navrhnout V12 motor pro použití v jeho nových automobilů. Obrátil se k Giotto Bizzarrini, kteří úspěšně navrhl některé velmi nedávných motorů Ferrari. Pro zbytek vozu, tam byli dva mladí, nadšení a perspektivní inženýři, Giampaolo Dallara a Giampaolo Stanzani.

350 GT
Lamborghini překvapil automobilový svět, s jeho dvoumístný kupé 350 prototyp GTV v roce 1963. Originální Bizzarrini navržený 3,5 V-12 byl závod motor, dovedně rozvíjet 400 koní při 11000 otáčkách za minutu. Uvědomili si, že oni by měli rozhodnout o auto určen pro hromadnou výrobu a nahradil drahou suché jímky olejované systém určený pro závodní-automobily s konvenčním mokrého oleje, snížit zpět na exotických materiálů ke snížení nákladů. Giotto Bizzarrini byl zodpovědný pro motor V12, zatímco Giampolo Dallara a Giampolo Stanzani podíval po podvozku. Styling byl proveden Franco Scaglione. V roce 1964, v 350GT je výroba byla v plném proudu, stavební 120 z nich.

Lamborghini brzy začal pracovat na dvoumístných tělem 400 GT, jehož motor byl zvýšen na 4-litrový model. Později se vyvinul do 400 GT 2 +2. Kombinovaná výroba 400 GT dosáhla až 273 jednotek.

Miura
Auto Turin show 1965 měla rozhodně hluboký dopad na historii firmy, a celý v automobilovém průmyslu. Vášnivá a nadšení inženýrů, Dallara a Stanzani, byl věřil Lamborghini a přišel s jasným pokročilých myšlenek založených na state-of-the-art v závodních vozů v té době, který byl dvoumístný sportovní vůz. Jsou tedy kódovým jejich projektu 400 TP, s 4-l 12-válec motor 400 GT namontován příčně za kokpitu, s převodovkou a diferenciálem dohromady s motory základu z jednoho odlitku.

Udělali podvozek absolutně lehký, a ohýbal, svařované a vrtané plechu. Dva návrháři, šel do Lamborghini, který schválil jejich myšlenky najednou, myslet si, že by bylo skvělé mít reklamě, i když by to prodat více než 50 na celém světě. Tentokrát však, Lamborghini nebyl zcela vědom toho, že on by mohl se rozhodl špatně. Podvozek byl postaven, aby urychleně mít vystaven na autosalonu v Turíně v říjnu 1965. Odborník na auta a motory, Giueseppe “Nuccio” Bertone věřil zcela v talentu Lamborghini a schopnosti, viděl podvozek a řekl, že našel “botu, která se hodí ho”. Tak, byly třásly ruce.

Marcello Gandini, další italský vůz designér, který pracoval pro Gruppo Bertone, dal Bertone ruku s tlumočením jeho myšlenky vytvořit jedinečný a dramatický tělo pro podvozky Lamborghini, který sám o sobě byl robustně výmluvný a agresivní, ale důstojný. Výsledkem bylo snazzy prototyp Miura. Španělské Miura býci jsou agresivní, nebezpečný, velká a mazaný v býčích zápasech, protože jsou vysoce inteligentní. Lamborghini měl instinktivní smysl dávat své automobily jména spojená s býky a býčích zápasů, jak mu navštívil Miura ranč, který inspiroval a přesvědčil, aby se těchto býků symbol jeho vlastního průmyslového impéria.

V červnu 1966, společnost byla připravena s ohromujícím počtem nádherných nových modelů automobilů. Každý připravilo Miura, od října do února, kde pracoval v horečným tempem pro podlouhlé hodin, sedm dní v týdnu, aby předložila nový model na autosalonu v Ženevě v roce 1966. Jejich úsilí bylo více než vyplatila jako Miura vystupovaly božsky na autosalonu v Ženevě. Jednou v sobotu odpoledne, kdy Ferruccio Lamborghini přivedl svou oranžovou Miura na Monte Carlo Grand Prix a zaparkoval to předem, Hotel de Paris, tam bylo tolik lidí pomrkávaje v tomto mechanik divu, že celé náměstí před Casino byl zaplaven a zasekl, Výsledná do jejich bytí manické zájem v autě a objednávky také. To byl jednoznačným úspěchem!

Další auta
Společnost pokračovala ve svém normálním tempem a v roce 1972, výroba P250 Urraco, od 400 GT Jaramě, na 400 GT Espada a P400 Miura SV byla v plném proudu. Ten rok prodeje klesly trochu. Vzhledem k uspěchané zahájení jeho výroby v roce 1972, byl Urraco, jehož kvalita byla zanedbána trochu měla svou prodejní zkušenosti trochu krok zpět, a byl dán znovu do výroby zlepšit její kvalitu. Verze S vozu přišel v říjnu téhož roku.

V roce, který následoval, zatímco prototyp Countach čekal svou výrobu, byly Espada tělo, přístrojová deska, centrální přístrojový panel a různé další komponenty dále upraven a dovedeno k dokonalosti, spolu s dal jí novou sadu kol na rychlost na. Nová řada III byla představena v říjnu 1972. Dosáhla výroba peněz ražbu postavu 1226 jednotek.

Výrobní model Countach codenamed LP 400 jako jeho V12 byla zvýšena na 4-l (3929 cc). Model byl představen na ženevském autosalonu 1973. Na konci roku 1973 začal standardní výroba Countach. Zelený model, představovat poprvé velký jediný přední stěrače, byl vystaven na autosalonu v Paříži, který nyní zůstává součástí kolekce Lamborghini muzea. Modelová řada pro rok 1974, a tak zahrnoval Countach, na Espada Series III, na Jarama S a Urraco S.

Válka a obtížnosti
Svět mimo automobilový, rozdíl je však, měnil drasticky v důsledku arabsko-izraelská válka, která z cesty pro ropné krize a strach o dodávky benzinu. Super sportovní vozy, které guzzled velké množství paliva změnila svou tvář od respektována a stylových až po ty, které jsou vnější extravagantní výraz vykořisťující a nespravedlivé bohatá. Lamborghini snažil vypořádat se situací rostoucích palivové krize a klesají prodeje, tím, že představuje dva nové modely Urraco, jeden se dvěma litrový model s názvem P200 a 3-litrový model, P300. Sociální situace nebyla moc dobře, a tam byl pokles svých tržeb.

Jarama šel úplně mimo výroby. Bertone navrhl studii, která byla na základě mechaniky P300 na 1974 autosalonu v Turíně. Bravo, s jeho klínové převratu byl docela neobvyklé v úctě k přední a zadní kapoty a přední a boční černé okna spojované bez viditelných míst. Lamborghini začal pracovat po boku Bertoneho a přišel s, Silhouette, model Urraco, který měl stejný 3-litrový 260 hp V8 motor Urraco P300, namontovat do středu příčně za kokpitem, měl odnímatelný střešní panel a tělo a podvozek oba vyrobené celé z oceli.

Povolování hospodářská situace a výrobní problémy brzy začal bránit fungování společnosti. Tam byl zařízení, které právě seděli ve společnosti, jak to pozoroval pokles tržeb. Mimo pomoc byla potřeba.

Spolupráce s BMW
Jochen Neerpasch, vedoucí BMW Motorsport, rozšířil jeho spolupráci podporu Lamborghini v roce 1976. Nicméně, další komplikace následoval, když se společnost rozhodla navrhnout a postavit zcela nový off-road vozidla (něco, co se nikdy nikdo neudělal v Sant’Agata před) kvůli kontaktům s vojenskými dodavateli off-road vozidla, zejména s MTI (Mobility Technologies International). Myšlenka Cheetah přišel – vysoce výkonný off-road vozidla a dobré i pro nejdrsnější terén. Tam byly různé technické a právní problémy, dělat to nemožný pro malá italská firma na výrobu Cheetah, nedostatek investic rovněž velkým problémem. Spolupráce s BMW rozplynuly.

Nyní, všechny inscenace, kromě toho, že na verzi S s Countach (což znamenalo, že “vlk píšťalku”, zejména a kočku povolání obecně, vynalezl Walter Wolfa), pomalu a vážně přišla do konce v rozpětí jednoho roku – Espada v roce 1978, Urraco, a nakonec Silhouette v roce 1979. Business byl mrzutě smršťování a jediná věc, společnost by mohla udělat, aby přežil, byl na plahočit na s jedním mimořádným modelu. Společnost byla přežívající z prodeje Miuras, během 70. let. A fungovalo to, i když ne tak barvitě a v extatické, zlaté, manické tempem, jak tomu bylo pro společnost tak daleko. V letech 1978 a 1982, bylo dodáno 237 jednotek Countach.

O konkursu a likvidace
Bertone ještě docela spolehlivě věřil ve společnosti a v roce 1980, představil představu a studium vozu, což naznačuje, že by se žádnou střechu. To bylo založené na P300, tzv. Athon jehož jméno byl určen jako “chvalozpěv na slunce”, ale neměl následovat-up, a společnost kýlem ji směrem k bankrotu a pak likvidace. Do roku 1980, byl příběh Lamborghini za zcela u konce. Italský soud byl jmenován najít právníka.

Všechny ročníky lákavé jméno, které se provádí s ní tyto legendární vozy trvalo moc času na pár švýcarské bratrů, Jean Cluade a Patrick Mimran, kteří byli bohatí majitelé cukrovaru říše v Senegalu a bylo auto milovníky příliš. Soudce svěřil společnost na ně a oni najednou nastavit rekonstruovat. A tak vznikla tzv. “Nuova Automobili Ferruccio Lamborghini SpA” v lednu 1981. Později vlastnictví šel do amerického podnikatele a Chrysler předseda Lee lacocca, známý pro sestrojování Mustang. Později, to šlo do Megatech v roce 1994. To pak šel do V’Power, konečně přijít v roce 1998 v rukou Audi AG v roce 1998.

Dostat se zpátky ke kořenům
V mezidobí, Ferruccio, důvodné a sedlák v srdci, vrátil ke svým kořenům. Dostal přímo do vinařské s 750-akr majetku u Panicorla v Umbrian regionu střední Itálii. Červené víno přišla na trh s názvem “Colli di Trasimeno” a poměrně rychle dostal jméno “Sangue Di Miura”, což znamená “krev Miura”. On oženil znovu, když mu bylo 58 až Marie Terezie a stal se otcem podruhé a měl druhé dítě, dceru názvem Patrizia. Ferruccio víno získal řadu ocenění díky své výjimečné kvalitě. Ferruccio Lamborghini byl udělen titul “Commedatore ‘a byl pasován na rytíře” Cavaliere Del Lavaro “. On umřel na srdeční útok na 20.února 1993 ve věku 77 let. On byl pohřben v rodném Renazzo.

Takže, to je to, co pulzovalo zářivě celé historii Lamborghini – skromný odhodlaný muž s mechanikou v jeho krvi, o skromné ​​zázemí přišla, neztrácel nadšení navzdory měnící se době. Ferruccio Lamborghini, muž uvážlivosti a vize, dělal jeho sny na rychlých kolech zasněný reality.

Můžete si koupit Ferrari, když chcete být někdo. Můžete si koupit Lamborghini, když jste někdo. – Frank Sinatra

Běžné Car problémy
Světlomet Lens Cleaner
Car Dorůstající
Brzdový třmen Výměna
Nejlepší Concept Cars
Autorádia Installation
Automatická převodovka problémy
Honda vs Toyota
Problémy auto baterie
Náklady na brzdových destiček
Parkovací brzda Opravy

Leave a Reply