Vynález kola

Vynález kola je jedním z prvních vynálezů v historii lidstva. Kolo může být popsána jako zařízení, které otáčí kolem své osy a je používán pro přepravu nákladu z jednoho místa na druhé a plnění úkolů v různých strojích. To je široce používán pro silniční dopravu, leteckou dopravu, vodní dopravu, stejně jako v továrnách. Mnoho lidí považuje za nejdůležitější mechanické vynálezu všech dob. To je prostě proto, že jsme si ani myslet na světě bez kola.

Vytvoření kola

Archeologické důkazy naznačují, že vynález kola se konala v Mezopotámii, na Středním východě, v období od pátého a třetího tisíciletí před naším letopočtem. Nicméně, to je stále záhadou, jak se kdo vlastně dělal první kolo. Je zajímavé poznamenat, že první kolo někdy dělal nebyla použita pro jakýkoliv druh dopravy. Spíše, to bylo používáno hrnčíři točit jíl pro výrobu keramické nádoby a další užitečné zboží. Tyto nádoby se pak používají k ukládání potravu a vodu. Takže můžeme říci, že vůbec první vyrobený kola byla použita pro výrobu účely a ne pro přepravu.

Mesopotamians začal pomocí kolečka pro přenos zboží v mnohem pozdější doby, který byl v letech 3700 a 3200 před naším letopočtem. Oni používali ve svých vozech a vozech a kde byly zahrnuty čtyři kola a dvě nápravy. Egypťané improvizované kola dále a dělal paprsky v nich. Tato kola byly použity v egyptských vozů kolem 2000 před naším letopočtem. Během této doby, kola udělal jeho cestu do Evropy, kde se Řekové dal své vlastní nápady na zlepšení Egypťané kolo. Ve starověké indické civilizace, bylo kolo s paprsky používá na voze a kolem 1500 př. nl. Během římské říše, Římané začali dělat velké množství kol pro různé účely. Oni používali různé druhy kola pro vozy, dva kolové vozíky, které budou použity na farmách, těžké nákladní vozy, osobní vozy a tak dále.

Jak bylo Wheel Made?

Nejstarší forma kol byly buď z kamene nebo dřeva. Kruhové tvarované kameny nebo kufru stromů byly použity jako válečky pro stěhování těžkých předmětů z jednoho místa na druhé. Pak lidé začali uvedení běžce pod těžkým objektem a začal přetažením jako sáňky. Pak přišli s nápadem skloubit saně a válec. Při vytahování objektů s tímto uspořádáním, bylo pozorováno, že dutiny vznikly na válcích, kde běžci přišly do styku s válečky. To umožnilo na saně na pokrytí větší vzdálenosti. Takže válečky byly pak změnil kola vyříznutím dřeva ve mezi dvěma drážek válců. Tímto způsobem byl vytvořen nápravy jako struktura. Speciální dřevěné kolíčky byly použity na obou stranách, aby běžce připevněny na nápravy. Tak, jako je kolo ukázalo, mohl by náprava také obrátit s ním. To bylo, jak bylo uvedeno v první ruky vozík. Později, to bylo další improvizované, kde byla náprava a kola jsou vyrobena samostatně a nápravy byl řízen prostřednictvím rámu vozíku.

Tak, můžete vidět, že úvěr pro kola s stvoření nemůže být poskytnuta určité kultury. Každý z prvních civilizací udělali jejich vlastní příspěvek k rozvoji kola. Nicméně, vývoj kolo spoked je pozoruhodný úspěch, neboť pomohl kolo dostat svou současnou podobu. Důležitost tohoto vynálezu spočívá v tom, že se pomohlo přinést průmyslové revoluce. Navíc, tam je několik dalších nových vynálezů, které by nebylo možné bez pomoci kola.

Auta
Autobaterie Životnost
Přední kolo řídit auta
Jak vyměnit brzdové světlo
Jak opravit kůže autosedačku
Problémy auto baterie
Střešní okno Instalace
Jak k nahrazení kola ABS snímač otáček
Klíče Zamčené v autě – jak se dostat do
Car Interior
Best Cars pro teenagery

Leave a Reply