Zkontrolujte napájení z autobaterie

Autobaterie je elektrická energie úložný systém vozu. Každý elektrický příslušenství a zařízení pro auta owes jeho fungování napájení, z něj. Vše od zapalování, systému na na palubním počítači v moderních autech, je závislé na tom.

Probíhá zpracování
To bude užitečné vědět, jak se auto baterie pracuje na kontrolu jeho výkon. Automobilové baterie jsou obvykle odkazoval se na jako SLI (Od, osvětlení, zapalování) baterie, protože dodávky elektrické energie a umožnit obrábění zapalování, světla a startovacími motory vozu. Tyto autobaterie jsou (elektrochemická) olověných baterií typu. Většina baterie jsou kombinací šesti galvanických článků zapojených do série. Každá buňka se skládá z olova a oxidu olova desky ponoří do roztoku kyseliny sírové (s koncentrací 35%). Chemická reakce mezi deskami a elektrochemické fluid umožňuje skladování nabíjení a vybíjení baterie. Reverzibilní reakce olova, oxidu olovnatého a kyseliny sírové reagují na výrobu olova sulfát je odpovědný za plnění a nabití akumulátoru. Každá ze šesti elektrochemických článků poskytuje napěťový výstup 2,1 V, poskytnout celkový výstupní napětí z 12,6 voltů. Je nezbytné, aby kyselina sírová se ředí, a určitá minimální úroveň vody být zachována uvnitř pro efektivní nabíjení a vybíjení v baterii.

Autobaterie se platí v autě vlastní dynamo, volal alternátor. Když auto běží, je dynamo poháněno vyrábět náboj, který je dodáván a uloženou v baterii. Pokud alternátor nepracuje správně, baterie dostane vybitá rychleji. Stavu nízkého nabití baterie napětí v krvi může znamenat, že je něco špatně s baterií nebo alternátoru. Takže, při kontrole alternátor, baterie výstupní napětí musí být testován.

Jak zkontrolovat baterii vozu s multimetrem
Existují dva stupně kontroly výkonu. Tyto dvě etapy zahrnují kontrolu stavu baterie výstupního napětí při auto nefunguje, a když auto funguje. Nekuřte, když kontrolujete, jako bezpečnostní opatření. Používejte ochranné brýle a rukavice při testování.

Zkontrolujte fyzický stav baterie. Zkontrolujte, zda nejsou praskliny na vnějším obalu. Ujistěte se, že jsou všechny baterie spoje jsou v pořádku a netrpí poškozením.

První etapa vyžaduje vypnout auto a testovacího výstupu napětí. Dejte digitální multimetr vytáčení na DC volt. Připojte kladný vodič na kladný z baterie a negativní testovací vodič je spojen s záporné svorce baterie. Pokud je výstupní napětí je kdekoli v rozmezí 12V až 12.4V, pak baterie je ve výborném stavu. Je-li jeho podstatně nižší těchto hodnot, je třeba, aby si to zkontrolovat.

Dále spusťte zapalování a dát auto do neutrální zařízení. Ať to zůstane v volnoběhu režimu na chvíli. Pak zkontrolujte výstupní napětí znovu. Pokud se napětí v rozmezí od 13,8 V na 14,3 V, baterie je v pořádku. Pokud je napětí nižší než tyto hodnoty, je třeba zkontrolovat stav baterie alternátor a baterii.

Takže, to byl krátký úvod o tom, jak zkontrolovat stav nabití baterie a určit jeho provozní stav. Většina problémů car elektrických vznikají poruchy alternátoru a ponořte do nabití baterie. Ujistěte se, že uděláte kontrolu napětí autobaterie pravidelné cvičení, jinak vám může být ponecháno vysoké a suché s vybitá baterie.

Jak vyměnit brzdové světlo
Převodovka Problémy
Jak testovat autobaterii
Zkontrolujte napájení z autobaterie
Příznaky Bad Palivové čerpadlo
Autobaterie
Nejlepší RWD auta
Jak vyměnit alternátoru
Okna automobilu Opravy
Jak vyčistit litá kola
Jak změnit snímač otáček

Leave a Reply